Pazar , Temmuz 22 2018

Neden Çamaşır Yıkarken Çamaşır Makinesine Beyaz Sirke Dökmelisiniz?


Çamaşırlarınızı kalmanıza rağmen yeterince temiz beğenmediğiniz düşünüyorsanız ya da makineden çıkardığınız çamaşırlarınızın üzerinde deterjan kalıntıları bulunuyor veya En sevdiğiniz elbisenin rengi soluyorsa artık çözümsüz değil.

Sizin için bu sorunlardan kurtaracak malzeme Aslında beyaz sirke. Beyaz sirke,  Avrupa’da çamaşır temizleme konusunda oldukça sık kullanılan bir malzeme.  Üstelik çamaşırlara zarar vermeden temizlenmesini sağlıyor.  O halde Hadi gelin çamaşır makinesinde çamaşır yıkarken neden beyaz tek eklemelisiniz bakalım.

ÇAMAŞIRLARINIZ İLK GÜNKÜ GİBİ BEYAZ KALIYOR

Çamaşır makinesinde çamaşır yıkarken beyaz şeker eklemeniz durumunda halılarınız, çarşaflarını da yastık kılıflarını gibi beyaz çamaşırlarının ilk günkü gibi beyaz kalıyor.  Tabii ki bunun için, çamaşır makinesinin son durulama evresinde bir buçuk su bardağı beyaz sirkeyi çamaşır makinesine eklemeniz gerekiyor.

İNATÇI LEKELERİ KOLAYCA ÇIKARIYOR

Ne kadar yıkarsanız yıkayın kahve ve çikolata gibi inatçı lekeler çamaşırlarını Ben çıkmıyorsa yine imdadınıza beyaz sirke yetişiyor. Tabii ki bunun için biraz uğraşmanız da gerekiyor. Çıkma yanındaki olan çamaşırlarınızı önce biraz soğuk suda elde yıkayayım mı ardından lekenin üzerine beyaz sirke döküp daha sonra normal şekilde makinede yıkayın.

DETERJAN KALINTILARI VE KÖTÜ KOKU KALMASIN

Gün içerisinde giydiğimiz kıyafetlerimize varsa sigara olmak üzere birçok koku siniyor.  Eğer çamaşır makinenizin yumuşatıcı bölümüne bir su bardağı beyaz sirke eklerseniz bu kokulardan da kurtulabilirsiniz. Çamaşırlarınızı makineden çıkardıktan sonra üstlerinde deterjan kalıntısı da görmek istemiyorsanız yine aynı şekilde beyaz sirke bu dertten de sizi kurtaracak.

KIYAFETLERİNİZİN RENGİ SOLMASIN

Beyaz sirkenin çamaşır makinesinde kullanılması durumunda faydaları saymakla bitmiyor ama son olarak, çamaşır yıkarken beyaz sirke kullanmanız durumunda çamaşırlarınızın renginin solması sorunu da ortadan kalkıyor.

About admin

Check Also

Solan Çiçeklerinizi Her Evde Bulunan 3 Malzeme ile Canlandırabilirsiniz

Özellikle kadınlar için evde çiçek bakımı oldukça önemli. Yaz aylarında gelmesi ile çiçeklerin solmaması daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir