Cumartesi , Ağustos 4 2018

Nem Yüzde 70’e Ulaştı, İstanbullular Kaçacak Yer Arıyor


İstanbullular sıcak hava ve nem nedeniyle sokağa çıkamıyor. Sokak hayvanları da sıcaktan bunalırken, su bulma sıkıntısı çekiyor. 

İstanbul’da etkili olan sıcak hava ve aşırı nem nedeniyle zor anlar yaşanıyor. Sıcaklık 31 dereceyi bulurken, nem ise yüzde 70’lere kadar ulaşıyor. Vatandaşlar, aşırı nemden bunalarak serinlemek için yollar ararken, Taksim Meydan’ında ağaç gölgelerinin altları insanlarla doldu taştı. Sıcak hava sadece insanları değil, hayvanları da etkiliyor. Bunalan sokak hayvanları bankamatik gölgelerine sığınırken, aynı zamanda su bulmakta da sıkıntı yaşıyor. 

NEM YÜZDE 90’IN ÜSTÜNE ÇIKACAK
Meteoroloji uzmanlarından daha önce yapılan açıklamalara göre İstanbul’da aşırı nem 6 gün boyunca etkili olacak. Nem yüzde 90’ının üzerine çıkarken, sıcaklıkta nemin etkisi ile 10 derece daha fazla hissedilecek. Uzmanlar vatandaşları sıcak saatlerde dışarıya çıkmamaları konusunda da uyarıyorlar. 

 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir