Cumartesi , Temmuz 21 2018

Nevşehir’de F-16 Düştü! 1 Şehit


Eğitim için havalanan bir F-16 savaş uçağı Nevşehir’in Gülpınar İlçesi’nde kırıma uğradı ve düştü. Yaşanılan elim kaza sonrasında ise olay yerine intikal eden ekipler hem enkaza hem de şehit pilotun cenazesine ulaştı. İşte haberin detayı…

Nevşehir’den acı haber! Akşam saatlerinde eğitim için havalanan ancak 18:30 civarında kırıma uğrayan F-16 savaş uçağı, Nevşehir’in Gülpınar İlçesi’nin Ovaören Köyü’nün yakınlarında düştü. Savaş uçağının düşmesinin ardından ise bölgeye çok sayıda kurtarma ve sağlık ekipleri gönderildi. 

PİLOT ŞEHİT OLDU

Nevşehir’de eğitim için havalanan ve Gülpınar İlçesi’nde kırıma uğrayarak düşen F-16 savaş uçağını bulmak için kurtarma ekipleri ve sağlık ekipleri seferber oldu. Kısa süre sonra ise kurtarma ekipleri savaş uçağının düştüğü noktada enkazına ve de şehit olan pilotun cenazesine ulaştı. Türk Silahlı Kuvvetleri de olaya ilişkin bir açıklama yaptı ve “22 Mart 2018 tarihinde eğitim maksadıyla saat 18.30 sularında kalkış yapan bir F-16 tipi savaş uçağımız Gülşehir/Nevşehir civarında henüz bilinmeyen bir nedenle kaza kırıma uğramıştır. Olayın ardından derhal arama kurtarma faaliyetlerine başlanmış ve kısa sürede uçağımızın enkazına ve kahraman personelimizin naaşına ulaşılmıştır. Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman silah arkadaşımıza Allah’tan rahmet, değerli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” ifadeleri kullanıldı. 
 

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir