Cumartesi , Ağustos 4 2018

O Bölgede Kar Kalınlığı 5 cm'e Ulaştı


Nisan ayına girmemizle birlikte ülkemiz genelinde bahar havası hakim olurken o bölgede dün başlayan sağanak yağış, gece saatlerinde yerini kar yağışına bırakınca kar kalınlığı 5cm’e kadar ulaştı. Kar yağışının ise aralıklarla sürmesi bekleniyor. 
    

Bolu’nun yüksek kesimlerinde gece saatlerinden itibaren kar yağışı etkisini göstermeye başladı. 
    

Bolu merkeze 13 km mesafede bulunan Gölcük Tabiat Parkı’nın üst kesimleri ve Aladağ Yaylasında dün gündüz saatlerinde etkili olan sağanak yağış gece saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı yer yer 5 cm’i bulurken kar yağışının aralıklarla sürmesi tahmin ediliyor. Gölcük Tabiat Parkı’nın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini gösterirken gölün etrafında bulunan ağaçların ise çiçek açması eşine nadir rastlanan bir doğa manzarasını ortaya çıkardı. Gölcük Tabiat Parkı’nda iki mevsim aynı anda yaşanıyor denilebilir. 
    

Bolu kent merkezinde ise sağanak yağış aralıklarla sürerken meteoroloji yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre kent merkezinde sağanak yağış, yüksek kesimlerde ise gün içerisinde aralıklarla sürecek. Ayrıca hava sıcaklığının hafta sonuna dek mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor.   
 

About

Check Also

Parçalı Güneş Tutulması Merakla Bekleniyor

Bu yıl gerçekleşmesi beklenen güneş tutulması herkes tarafından merak ediliyor. Özellikle astronomi ile yakından ilgilenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir