Cumartesi , Ağustos 4 2018

O Sektörde Çalışanlara 400 TL Kreş Desteği Geliyor!


İŞKUR Genel Müdürü Cafer Özkaya, “Sanayi sektöründe kadınlarımızın daha fazla yer alarak iş gücüne katkılarını artırabilmek için tarafımızdan bir takım teşvikler getirildi. Sanayi sektöründe çalışan kadınlarımızın çocuklarına 400 TL kreş desteği verilecek.” şeklinde açıklama yaptı. 
    

Ülkemizdeki ve dünyadaki en büyük problemin işsizlik olduğunu belirten Cafer Uzunkaya, “İstihdam meslek kuruluşları arasında dört toplantı yapıldı. Bu toplantılarda eğitim ve iş gücü, piyasa, nitelikli eleman yetiştirilmesi ve 2017 yılının değerlendirmesi yapılarak bir takım kararlar alındı. Ülkemiz, kadınlara yönelik istihdamda en yüksek başarıyı sağlayan ülke oldu. 2017 yılı içerisinde 1 milyon 57 bin 249 kişiye istihdam imkanı sağlandı. 2018 yılına da daha kapsamlı bir giriş yaptık. 2017 yılı içerisinde yapılan teşvikler büyük ilgiyle karşılandı. Kadınlarımızın, sanayi sektöründe daha fazla yer alarak iş güçlerini artırmaya yönelik tarafımızca bazı teşvikler getirildi. Sanayi sektöründe çalışan kadınlarımızın çocukları için 400 TL kreş desteği de sağlayacağız.” dedi. 
    

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, “Ülkemizde her iş ve işçi için verilen 773 TL teşvik, 883 TL’ye çıkarıldı. Bu kapsamda tarafımızca yapılan teşvikler, 2 bin TL’ye kadar çıkıyor. Günlük 54 TL olan harçlık ise 61 TL’ye yükseldi. Küçük esnafımıza yönelik olarak imalatta ustalık belgesi alanların ücreti 1 ay işyeri tarafından karşılanırken diğer aylarda da tarafımızca karşılanacak. 8 ay olarak belirlenen kurs süresi boyunca kursiyerlere 61 TL günlük yevmiye ödenecek. İstihdam rakamları, 2018 yılında daha da yükselmiş olacak. Ülkemizde İŞKUR bünyesinde çalışan kişi sayısı 7 bin 500 kişidir. Avrupa ülkeleri bu rakamın 10 katına ulaşsa da bizim gösterdiğimiz verimliliği gösterememektedir. 2018 yılı içerisinde kadın, gençlerimiz, madde bağımlıları ve engellilere daha fazla ağırlık verilecek.” şeklinde konuştu.    
 

About

Check Also

Maaşlara Eklenecek Zamlar Belli Oldu

Memur ve emeklilerin beklediği temmuz zammı netleşti. Artışlar son 14 yılın zam rekoru olarak ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir