Pazar , Haziran 24 2018

Öcalan'ın Yeğeninden Alçak Açıklama


Terörist başı Abdullah Öcalan’ın yeğeni olan HDP’li Dilek Öcalan, Afrin bölgesinde konuşlanan teröristleri sahiplenen bir açıklama yaptı. PKK terörünün önünde ‘saygıyla eğiliyorum’ şeklinde konuşarak terör örgütünün propagandasını yapan Dilek Öcalan, TSK tarafından terörist grupların Afrin bölgesinden temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı hakkında da işgal değerlendirmesini yaparak alçaklık da sınır tanımadı. 

30 bin kişiyi katleden PKK terör örgütünün başı Abdullah Öcalan’ın yeğeni olan HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, PKK terör örgütünün savunuculuğunu yapan PKK medyasına açıklamalarda bulundu. Türk askerinin düzenlediği Afrin Operasyonu ile ilgili alçak söylemlerde bulunan Dilek Öcalan, “TSK tarafından Türkiye’yi korumak maksatlı düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı resmen işgaldir. Türk askeri tarafından düzenlenen saldırılara Afrin halkı direniş göstermektedir. Bu anlamlı direniş karşısında saygıyla eğiliyorum. Topraklarımızın, Türk askeri tarafından işgal edilmesinin hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Türk askerinin işgaline karşı direniş içerisindeyiz. Afrin halkının yanında yer almayı sürdüreceğiz. Afrin bölgesine yapılan saldırıları bize yapılmış sayıyoruz.” ifadeleriyle PKK/PYD terör örgütünün yanında yer aldığı mesajını verdi. 

Batı’dan Yalvararak Yardım İstedi

TSK tarafından Afrin bölgesinde yuvalanmış olan terörist grupların yerle bir edilmesinden, teröristlerin çukurlara gömülmesinden son derece rahatsızlık duyan ve kendilerini koruyamayan Batı’dan yalvar yakar yardım isteyen hain Dilek Öcalan, “Uluslararası güçler, Afrin bölgesine düzenlenen saldırı karşısında sessiz kalmıştır. Bu sessizlik kabul edilemez. Sessiz kalınması aynı zamanda saldırıya onay verilmesi anlamına gelir. Batı, Türk askerinin düzenlediği saldırılara sessiz kalarak zulme ortak olmaktadır. Fazla bir şey yapmalarına gerek yoktur. Kendileri tarafından konulan yasaları uygulamaları yeterli olacaktır.” şeklindeki ifadeleri ile hainliğini ilan etti. 

Öte taraftan Dilek Öcalan tarafından dile getirilen, “Abdullah Öcalan’ın felsefesi ve fikirleri bugünlerde Ortadoğu’da hayat bulmaktadır. Rojava ve Kuzey Suriye bunun en iyi örneğidir.” söylemi PKK ve PYD terör örgütünün birlikte hareket ettiğinin, aralarında hiçbir ayrım olmadığının belgesi niteliğindedir. 
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir