• BIST114.418
 • Altın163,268
 • Dolar3,8030
 • Euro4,6507
 • İstanbul 10 °C
 • Ankara 2 °C
 • YEMEK
 • Son Haberler
  Tüm yemek haberleri »
  • GAZETELER
  • Günün Manşetleri
  Tüm Gazete Manşetleri »

  ODTÜ tarafından düzenlenen Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı yeni dönemi başlıyor

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin en büyük online eğitim programı olan "Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı" nın 18. dönemi 2014 Eylül ayında başlıyor.
  ODTÜ tarafından düzenlenen Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı yeni dönemi başlıyor
  ODTÜ tarafından düzenlenen Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı yeni dönemi başlıyor ODTÜ tarafından düzenlenen Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı yeni dönemi başlıyor ODTÜ tarafından düzenlenen Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı yeni dönemi başlıyor

  TÜBİTAK tarafından Türkiye'nin en girişimci üniversiteleri arasında 1. olarak seçilen ODTÜ verdiği kaliteli eğitimlerinde yeni döneme başlıyor.  ODTÜ sadece Türkiye'de değil Uluslararası arena da da adından sıkça söz ettiren başarılı bir üniversite.

  ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi'nin idari ve ODTÜ Bilgi İşlem Merkezi'nin teknik desteği ile düzenlenen “Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı” 2014 Eylül ayında yeni dönemiyle başlıyor.

  ODTÜ – Bilgisayar Mühendisliği’nin temel 8 dersini içeren eğitim programının amacı, bilgi teknolojileri ya da bilgisayar mühendisliği eğitimi alamamış ancak bu konuya ilgi duyan ve ülkemizde büyük miktarda eleman açığının yaşandığı bilgi teknolojileri alanında çalışmak isteyen kişilerin, bu alanda yer almalarını sağlamak. ODTÜ internet üzerinden verdiği bu eğitimle Türkiye'deki bilgi teknolojileri alanındaki, her geçen gün artan yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamaya katkıda bulunmayı ve sertifikalı bilgi teknolojileri uzmanları yetiştirmeyi hedefliyor. 

  Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı (BTSP) , ODTÜ - Bilgisayar Mühendisliğinin temel 8 dersini İnternet üzerinden ve yüz yüze eğitimlerle destek verilerek toplam 9 ayda (4 dönem) katılımcılara sunuyor. 200 kişilik kontenjanıyla Türkiye’nin en büyük online eğitim programı olan BTSP’nda katılımcılar online eğitim sayesinde, istedikleri zaman, istedikleri yerde, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği öğretim görevlileri tarafından hazırlanan ve verilen derslere katılıyorlar. Yapılacak sınavlar sonunda başarılı olanlar Bilgi Teknolojileri Uzmanı olduğuna dair ODTÜ tarafından hazırlanan resmi meslek sertifikasına hak kazanıyorlar. 

  ODTÜ tarafından düzenlenen bu online eğitim programın en özel yanı, ilkel örneklerinde olduğu gibi ders notlarının internet aracılığı ile katılımcılara ulaştırılmasıyla sınırlı kalmaması. Bu programda katılımcılar, düzenlenen canlı video konferanslar aracılığı ile ODTÜ – Bilgisayar Mühendisliği öğretim görevlileri ile birebir iletişime geçme ve canlı ders dinleme olanağına da sahip oluyorlar ve böylece daha interaktif bir ortamda eğitim görüyorlar. 

  ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi ve Business Management Institute işbirliğinde düzenlenen eğitimde, 
  dersler bu sene Ekim 2014 tarihinde başlıyor, kayıtlar ise Eylül 2014 tarihinde tamamlanıyor. Eğitim hakkında daha detaylı bilgi için “ODTÜ Sanal Kampüsü” web sitesini idea.metu.edu.tr ziyaret edebilirsiniz.

  kaynak:idea.metu.edu.tr 

   

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

  Diğer Haberler