Cumartesi , Ağustos 4 2018

Oğlu Hakkında Yakalama Kararı Olan Haşim Kılıç, Sessizliğini Bozdu


Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı (AYM) Haşim Kılıç, oğlu Fatih Samed Kılıç ile ilgili Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) kriptolu haberleşme programı olan Bylock kullandığı gerekçesiyle yakalama kararı verilmesi hakkında ilk kez açıklamalarda bulundu. Kılıç, 12 yıldan beri yurt dışında çalışan oğlu Fatih Samed Kılıç’ın, FETÖ terör örgütü ile uzaktan yakından ilişkisi bulunmadığını ifade etti.  
    

FETÖ terör örgütünün Ergenekon ve Balyoz davalarındaki kumpaslarını ortaya çıkaran AYM başkanı olarak oğlu hakkındaki suçlamanın kendisini ve ailesini çok üzdüğünü söyleyen Kılıç, isminin kirletilmesine asla müsaade etmeyeceğini belirtti. Emekli bir yargı mensubu olarak soruşturmanın gizliliği nedeniyle kendisine herhangi bir bilgi verilmediğini ve verilmesinin de mümkün olmadığını belirten Kılıç, “Bir kez daha tekrar ediyorum ki oğlumun, yaşamı boyunca FETÖ terör örgütü ile uzaktan ya da yakından hiçbir ilgisi bulunmamıştır.” şeklinde konuştu. 
    

Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:
    

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Bylock kullandığı gerekçesiyle oğlum Fatih Samed Kılıç ile ilgili açılan soruşturma hakkında bazı basın yayın organlarında haberler yayınlanması üzerine açıklama yapılmasına lüzum görülmüştür. 
    

Oğlum Fatih Samed Kılıç, FETÖ terör örgütü ile hiçbir zaman bir ilişki içerisine girmemiştir. Oğlum hakkında ileri sürülen Bylock kullanarak ya da herhangi bir şekilde FETÖ terör örgütü ile ilişkisi olduğu iddialarını kabul etmemizin mümkünatı yoktur. Kendisi, çevresi ve sosyal yaşantısıyla birlikte değerlendirildiği takdirde FETÖ terör örgütü ile ilişki kurmasının imkansız olduğu görülecektir. 
    

12 yıldan beri yurt dışında çalışan oğlum Fatih Samet Kılıç, yurt dışında kurduğu işlerle meşgul olup, yurda da ara sıra gidip gelmektedir. Soruşturmanın gizliliği dolayısıyla aileye hiçbir bilgi verilmezken soruşturma ile ilgili bilgiler kullanılarak basın organlarında detaylı bir şekilde haber yapılması düşündürücü olduğu kadar üzücüdür. 
    

Devlete olan 42 yıllık hizmetimin önemli bir kısmını Anayasa Mahkemesinde geçiren emekli bir yargı üyesiyim. Hizmet sürem içerisinde FETÖ terör örgütünün Balyoz, Ergenekon ve buna benzer davalarla kurduğu kumpasları, bireysel başvuru kararları sayesinde belirleyerek etkisiz kılan Anayasa Mahkemesinin Başkanı olarak oğlum hakkında iddia edilen suçlama, beni ve ailemi çok üzmüştür. Ben, devletime şerefimle hizmet ederek kimsenin ismimi kirletmesine asla müsaade etmedim ve etmeyeceğim. Kamuoyuna saygıyla duyururum.”   
 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir