Pazar , Temmuz 22 2018

Öğretmenler Gününün Ardından


Öğretmenlerimiz, yaşamı keşif yolculuğumuzda en önemli rehberlerimizdir. 

Öğretmenlerimiz, yaşamın sırlarını bizlere öğreten yegane yaşam mimarları. 

Öğretmenlerimiz, her şeyin hızla kirlendiği dünyada temiz kalmayı başarabilen yegane varlıklarımız. 

Öğretmenlerimiz, yüreğimizdeki nefretin yaşamlarımızı nasıl paramparça ettiğini, yüreğimizdeki sevginin ise yaşamlarımızı nasıl birleştirdiğini bizlere gösteren en marifetli yaşam aynamız. 

Öğretmenlerimiz, bilgi açısından kupkuru ırmak iken ellerimizden tutarak bizleri bilgi denizine götüren, böylelikle yaşam karşısında var olmamızı ve ihtiyarlasak dahi yaşama gülümseyebilmemizi sağlayan yaşantılarımızın solmayan çiçekleri. 

Öğretmenlerimiz, ‘Ana gibi yar, vatan gibi diyar bulunmaz’ sözünü bizlere benimseten, yaşam kitabını okumayı bizlere öğreterek her zaman bilgiye aç olmamızı sağlayan yaşantılarımızın en önemli ziyaretçileri. 

Dün, yaşantılarımızın mimarı olan öğretmenlerimizin öğretmenler günüydü. Bir öğretmene verilebilecek en büyük hediye ise ne çiçek, ne kalem, ne de başka bir şeydir. Bir öğretmene verilebilecek en güzel hediye ahlaklı bir birey olarak yetişip, vatana ve millete hizmet etmektir. Bir öğretmeni, yetiştirdiği bir öğrencisinin gelecekte ahlaklı bir birey olmasından başka hiçbir şey daha fazla gururlandırmaz. 

Onlar, saçımızı okşamasalardı bizler çabuk yaşlanırdık. Onlar, bizleri bilgi denizi ile buluşturmasalardı cahil kalır ve yaşama tutunamazdık. Onların fedakarlığı olmasaydı bizler, adamlığın kapısından dahi geçemezdik. Onlar, bizler bir çiçek iken bizleri sulayarak ve bizlerle konuşarak kuruyup yok olmamızı engellediler. 

Dün yaşantılarımızı umutla dolduran, yaşantılarımızın en onurlu ve şerefli konukları öğretmenlerimizin günüydü. Biz, onları bir gün değil her gün yüreğimizde taşıyacağız. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü tekrar kutlu olsun.  
 

About Şener Koştu

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir