Salı , Temmuz 17 2018

OHAL Yedinci Kez Uzatılacak mı?


Olağanüstü Hal’in yedinci kez uzatılıp uzatılmayacağı yarın toplanacak olan Milli Güvenlik Kurulunda ardından da Bakanlar Kurulunda görüşülecek. 
    

Milli Güvenlik Kurulu toplantısında alınacak olan tavsiye kararı, Bakanlar Kurulu toplantısında değerlendirilerek Olağanüstü Hal’in uzatılıp uzatılmayacağına dair karar verilecek. 
    

Olağanüstü Hal’in uzatılıp uzatılmayacağı ile ilgili Başbakanlık tezkeresi ise 18 Nisan Çarşamba günü TBMM Genel Kurulu’na sunulacak. 
    

18 Nisan Çarşamba günü saat 14.00’de toplanacak olan TBMM Genel Kurulunda hükümet ve siyasi parti temsilcileri tarafından tezkere hakkındaki görüşler dile getirilecek. 
    

AK Parti ve MHP, Olağanüstü Hal kararının uzatılmasına destek verirken, CHP, İYİ Parti ve HDP ise Olağanüstü Hal kararının uzatılmasına tepkili. 
    

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütünün silahlı darbe girişiminden sonra 20 Temmuz 2016 tarihinde alınan OHAL kararının şimdiye dek 6 kez uzatılmasına karar verilmişti. 
    

OHAL kararı ile ilgili son uzatma kararı 18 Ocak 2019 tarihinde üç aylığına alınmıştı. Bu süre ise 19 Nisan 2019 tarihinde son bulacak.  
 

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir