Pazartesi , Haziran 25 2018

Olaylar Asgariye İnince Seyirci Sayısı Arttı


Kulüpler Birliği Vakfı ile Emniyet Genel Müdürlüğünün ev sahipliğini yaptığı Spor Güvenliği Çalıştayı, İstanbul’da bulunan Haliç Kongre Merkezinde başladı. Spor Güvenliği Çalıştayına Emniyet genel Müdürlüğü, Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig Kulüplerinin yetkilileri iştirak etti. 
    

Kulüpler Vakfı Başkanı Dursun Özbek, çalıştayın açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
    

“Spor Güvenliği Çalıştayı ile spor güvenliğini ilgilendiren tüm konuların bütün paydaşlar ile değerlendirilerek alınacak önlemlerle ilgili yol haritasını çizmek hedeflenmektedir. el birliğiyle hareket ederek bütün sorunları çözebileceğimize inanıyoruz.” 
    

Spor müsabakalarında seyircinin önemine vurgu yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanı Cüneyt Ünal ise “Tribünlerin boş olduğu bir sahada spor yapmak kimsenin içinden gelmez. Böyle bir spor müsabakasının bir anlamı da yoktur. Spor müsabakalarının seyirci ile buluşmasını sağlayan esas unsur ise güvenliktir. Spor müsabakalarında şiddet oranı %25 azalırken, seyirci oranı ise %14 arttı. Taraftar sayısında ortalama 600 bin bir artış sağlandı. İşbirliği içerisinde hareket ederek etkin önlemler ile şiddet olayları azaldığı takdirde tribünde yer alan seyirci sayısı da artacaktır. Böylelikle bizde işimizi en iyi şekilde yapmış oluruz. İleriye dönük olarak daha iyisinin nasıl yapılabileceğinin çalışmalarını yürüteceğiz.” ifadelerine yer verdi.  
 

About

Check Also

UEFA, Galatasaray'ın Dosyasını 11 Mayısta Gündeme Alacak

Galatasaray’ın, finansal fair-play ile ilgili UEFA’da bulunan dosyasının gündeme alınacağı tarih açıklandı. Sarı kırmızılıların dosyası, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir