Pazar , Haziran 24 2018

Öldürülen Kadın Teröristin Üzerinden Çıkanlar Şaşkınlık Yarattı!


Muş Şenyayla kırsalında düzenlenen terör operasyonunda bir kadın terörist ölü olarak ele geçirildi. Kadın teröristin üzerinden çıkanlar ise şaşkınlık yarattı. 

Muş Şenyayla kırsalında güvenlik güçleri tarafından terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon düzenlendi. Bir kadın teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyonda, terör örgütünün ’sözde’ orta saha sorumlusu olan bir teröristin de ağır yaralandığı telsiz konuşmalarından anlaşıldı. Kadın teröristin üzerinde yapılan aramalarda bulunanlar ise şaşkınlık yarattı. 

TERMAL KAMERA ELE GEÇİRİLDİ
Kadın teröristin üzerinde yapılan aramalarda, bir adet çöl kamuflajlı termal kamera ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Operasyonda ele geçirilen termal kameranın 03 Temmuz’da terör örgütünün ’sözde’ cephe birimi yönetimi tarafından oluşturulan depo listesinde yer alan 23 adet gece görüş dürbünü ile 7 termal kameradan biri olduğu düşünülüyor. 

DIŞ KAYNAKLARDAN MÜHİMMAT TEMİN ETMEYE DEVAM EDİYORLAR
Bu kapsamda yapılan çalışmalarda terör örgütü PKK’nın dış kaynaklardan silah, teçhizat ve mühimmat temin etmeye devam ettiği de belirlendi. Ele geçirilen termal kameralar sayesinde terör örgütünün gece yaptıkları eylemlerin kolaylaştığı da anlaşılıyor. 

SÖZDE SORUMLU AĞIR YARALI
Muş Şenyayla kırsalında terör örgütüne yönelik olarak yapılan hava destekli operasyon sonucunda kadın terörist ölü ele geçirilirken, aynı zamanda telsiz konuşmalarından Terör örgütünün sözde orta saha sorumlusu olan bir teröristin de ağır yaralandığı anlaşıldı. Bölgede güvenlik güçlerinin terör örgütüne yönelik operasyonları hız kesmeden devam ediyor. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir