Pazartesi , Haziran 25 2018

Önce Malatya Şimdi Manisa! Yine Alevilerin Evleri İşaretlendi


Geçtiğimiz günlerde tehlikeli bir olay yaşanmış ve Malatya’da yaşayan Alevilerin evlerine çarpı işareti koyulmuştu. Bu olayın ardından ise şimdi de Manisa’da Alevilerin evlerine çarpı işareti koyuldu. İşte detaylar…

Geçtiğimiz günlerde tehlikeli bir olay yaşanmış ve yine toplumlar arasında bir kargaşa çıkartılmak istenmiş ve bu yüzden Malatya’da Alevilerin evlerine çarpı işareti koyularak yeni bir provokasyon yaratılmak istenmişti. Bu olayın ardından henüz kısa bir süre geçmesine rağmen şimdi de Manisa’nın Yunusemre İlçesi’nde Alevilerin yoğunlukla oturduğu Hafsa Sultan Mahallesi’nde aynı oyun oynandı. Mahallede oturan bir Alevi vatandaşın evinin duvarına işaret koyuldu. 

BENİM DEDEM ÇANAKKALE ŞEHİDİ

Manisa’nın Yunusemre İlçesi’nde ki Hafsa Sultan Mahallesi’nde oturan Kazım İnce’nin evinin duvarına işaret koyuldu. Duvardaki işareti ise oğlu fark etti. İşareti gören Kazım İnce vakit kaybetmeden karakola giderek şikayetçi oldu ve bunu yapanın bulunmasını istedi. Emniyet güçleri ise gelen bu şikayet sonrası olayı yakın takibe aldı ve İnce’nin evine giderek duvardki işareti bir beyaz boya ile sildi ve duvarı işaretleyenin bulunması için çalışma başlatıldı. 

Dedesinin Çanakkale şehidi olduğunu söyleyen Kazım İnce,  “Ben eve saat 16.30’da geldiğimde görmedim. Benim oğlum fark etmiş. Emniyete gittim. Polisler çok güzel karşıladılar, bütün tahkikatı yaptılar, olay savcılığa gitti. Ben kimseden şüphelenmiyorum. Bunlar ayrımcılığı körüklüyor. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Benim dedem Çanakkale şehidi. Ben Türkmen’im. Başka bir şeyim yok” ifadelerine yer verdi.  
  

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir