Çarşamba , Temmuz 18 2018

Önümüzdeki 50 Yıl İçerisinde Euro Gibi Paralara İhtiyaç Olmayacak


Para için kuralların gereksiz olduğunu Bitcoin’in ispatladığını söyleyen Bitcoin Vakfı Direktörü, önümüzdeki 50 yıl içerisinde euro gibi para birimlerine ihtiyaç duyulmayacağını belirtti. 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ekonomi Bakanlığının koordinatörlüğünde düzenlenen 6. Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik haftasında ‘Bitcoin’in Taht Oyunları’ mevzusunun işlendiği konferansta açıklamalarda bulunan Bitcoin Vakfı Kurucu Direktörü Jon Matonis, “Devletler veya kraliyetler, dünyada yüzyıllardan beri para basıyor. Para basmak için hiçbir kurala gerek duyulmadığı ise Bitcoin ile ispatlanmış oldu. Dolar ve euro, günümüzde ve gelecekte önemini gittikçe yitirecek. Önümüzdeki 50 yıl içerisinde de euro ve dolar gibi para birimlerine insanlar ihtiyaç duymayacak.” şeklinde konuştu. 

Münferit Fiyat 400 Bin Dolar Olmalı   

2009 yılında ilk kez işlem gören Bitcoin’in, uzaydan gelen ses sinyallerini yakalaması için kurulan Search for Extraterrestrial İntelligence’i (SETI) 2013 senesinde geride bırakarak dünyadaki en büyük bilgi işlem projesi durumuna geldiğine vurgu yapan Matonis, “Bitcoin’in, şimdilik 1 milyar kişiye ulaşması imkansız gözükse de önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bu rakamlara ulaşılması imkansız olmayacak. 

Bitcoin’in, dünyadaki pazar değerinin altın seviyelerine ulaşabilmesi için 7,3 trilyon dolar işlem gücüne ihtiyacı var. Bu ihtiyacın karşılanması içinde Bitcoin’in münferit fiyatının 400 bin dolar seviyesine ulaşması gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.     

About

Check Also

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dolar’ın Yükselişini Yorumladı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Batman’da düzenlediği basın toplantısında ekonomi ile ilgili vatandaşların kapalı endişeleri verdiklerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir