Pazartesi , Haziran 25 2018

Ordu Valisinden Öğrencilere İlginç Başarı Nasihati


Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Felsefi tabana oturtulmayan hiçbir başarı kalıcı olamaz. Saman alevi gibi elde edilen akademik başarılarla yaşam yolculuğuna çıkarsanız bir gün tepetaklak devrilirsiniz.” şeklinde konuştu. 
    

Perşembe ilçesindeki Ordu İMKB Sosyal Bilimler Lisesinin tertip ettiği “Kariyer Günleri ve Meslek Tercihi” etkinliğine konuk olan Vali Seddar Yavuz, “İnsan yaşamında olmazsa olmaz koşullar arasında en önemlisi ülkü ve ideallerdir. Gençlerimizin en büyük endişesi ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milletine hizmet etme aşkı ve sevdası olmalıdır.” dedi. 
    

Vali Seddar Yavuz, etkinlikte yaptığı konuşmada sözlerini şöyle sürdürdü;
    

“Biz, bu coğrafyada bin yıldır yaşam sürüyoruz. 1071’le birlikte kıyam ve dirilişe geçtik. Böyle bir milletin evlatları olarak bu topraklarda var olmanın ciddi bedelleri olacaktır. Bu bedelleri ise yüzyıllardır ödemeye devam ediyoruz. Gençlerden en büyük beklentimiz, toplumun değerleri ile buluşarak toplumsal değerlere yabancı kalmamalarıdır. Bizlerinde mensubu olduğumuz topluma karşı vefa borcumuz vardır. Mensubu olduğu toplumu aşağılayan, toplumsal değerlerle kavga eden, hatta toplumsal değerlere düşman olarak yetişen bir gençliğin, içinde yaşadığı topluma kazandıracağı hiçbir şeyi olamaz. Bu yüzden bin yıllık tarihimizden güç alarak, bin yıllık tarihimizi iyi bilerek toplumsal değerlerle buluşan bir gençliğin, kariyer planlaması daha doğru olacaktır. Başarıların kalıcı olması için mutlaka felsefi tabana dayanması gerekir. Elde edilen başarıların kalıcı olması için neden, niçin sorularının doğru sorulması gerekir. Saman alevi gibi elde edilen akademik başarılar ile bir gün tepetaklak devrilirsiniz.”  
 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir