• BIST110.268
 • Altın174,389
 • Dolar4,0938
 • Euro4,9967
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 21 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

Osmangazi Üniversitesini Kana Bulayan Volkan Bayar, İfadesinde Ne Dedi?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde 4 kişiyi katlederek dehşet anlarının yaşanmasına sebep olan Volkan Bayar nasıl ifade verdi? İşte detaylar…
Osmangazi Üniversitesini Kana Bulayan Volkan Bayar, İfadesinde Ne Dedi?
Osmangazi Üniversitesini Kana Bulayan Volkan Bayar, İfadesinde Ne Dedi? Osmangazi Üniversitesini Kana Bulayan Volkan Bayar, İfadesinde Ne Dedi? Osmangazi Üniversitesini Kana Bulayan Volkan Bayar, İfadesinde Ne Dedi?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde 4 kişiyi katlederek dehşet anlarının yaşanmasına sebep olan Volkan Bayar nasıl ifade verdi? İşte detaylar…  
    

4 kişiyi katlederek Osmangazi Üniversitesini kana bulayan Volkan Bayar'ın verdiği ifade ortaya çıktı. 
    

Bayar, onlarca akademisyeni FETÖ terör örgütüne üye olma gerekçesiyle ihbar etmiş, bazılarının görevlerinden atılmasına sebep olmuştu. Osmangazi Üniversitesindeki katliamın ardından gerçekleştirilen protestolarda ise Volkan Bayar'ın, bizzat Rektörlük ve YÖK tarafından korunduğunun ifade edilmesi gündemde tartışmalara yol açmıştı. 
    

Hürriyet'ten İsmail Saymaz tarafından yapılan habere göre katlettiği iki kişi ile hiçbir husumeti bulunmadığını ifade eden Bayar, olay günü yaşananlar hakkında da şunları söyledi:
    

"Enstitüye geldiğim zaman saat 13.10 idi. Tabancamı ve şarjörleri aracımda bıraktım. Tamı tamına otuz tane mermim vardı. Eşimle enstitüde buluştuğum zaman saat 14.00 idi. eşimle beraber tarafımıza ait zarfları almak için enstitü binasına giderek saat 14.10 gibi zarfları aldık. Zarfı açtığım zaman Yasir Armağan'a sözlü hakarette bulunduğum gerekçesiyle soruşturma başlatıldığını gördüm. Yasir'in zeytinyağı gibi üste çıkma çabasını fark ettiğim an koşmaya başladım. Eşim, 'Dur, nereye gidiyorsun' diye arkamdan bağırsa da aracıma giderek silahımın bulunduğu poşeti aldım ve enstitü binasına geri geldim. Asansörün olduğu taraftaki merdivenlerden üçüncü kata çıkarak bu katta bulunan tuvalette silahı poşetten çıkararak doldurdum, hiçbir yere uğramadan direkt Yasir Armağan'ın bulunduğu odaya gittim. Odada daha evvel karşılaşmadığım başörtülü bir bayan vardı. Hiç konuşmadan Yasir'in belden yukarısına altı-yedi el ateş ettim. Masanın altına saklanan bayan ise cenin pozisyonunda çığlık çığlığa idi. Bayana ateş etmedim." 

    
 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

Diğer Haberler