Cuma , Ağustos 3 2018

ÖSYM’nin Hatası Yüzünden Sınava Giremeyen Öğrenciler Kriz Geçirdi


Bugün yapılan KPSS sınavına Samsun’da girmek isteyen 20’ye yakın öğrenci yanlış Okula gelince sınava geç kaldı ve sinir krizi geçirdi. Öğrencilerin sınav kâğıdında Samsun / Merkez ibaresini gördükleri fakat gireceklere okuldan 43 kilometre Uzaksa başka bir okula geldikleri ortaya çıktı.

Samsun’da bugün yapılan KPSS sınavına girmek isteyen 20’ye yakın öğrenecek aynı isimde yanlış Okula gelince sınava giremeyecek sinir krizi geçirdi.

YANLIŞ OKULA GELDİLER

Personeli Seçme Sınavı’na girmek için bu sabah erken saatlerde Samsun’un Merkez ilçesi İlkadım’da bulunan 19 Mayıs Anadolu Lisesi’nde gelen 20 öğrenci büyük bir şok yaşadı. Öğrencilerin sınav kağıtlarının üzerinde bulunan Samsun / Merkez ibaresini aldı andıkları merkezde kiliseye geldikleri öğrenildi. Ancak öğrencilerin sınava girecekleri okul geldikleri yerden 43 kilometre uzaklıktaydı.  Burada bulunan yetkililer,  adres kısmının sonunda yer alan 19 Mayıs ibaresini görerek öğrencilere uyardı fakat Artık her şey için çok geçti.

SINAVA BİR KAÇ DAKİKA İLE YETİŞEMEDİLER

Öğrenciler ise sınav giriş belgesi üzerinde yer alan 19 Mayıs ibaresinin küçük puntolarla yazıldığını fark ederek ÖSYM’ye sitem etti. Öğrencilerin normalde sınava gireceklere okulun 19 Mayıs ilçesindeki 19 Mayıs Anadolu Lisesi olduğu belirlendi. Bulundukları yerden 43 kilometre uzaklıkta olan Okula gitmek için yola çıkan öğrenciler dakikalarla sınava geç kaldı.

OKUL BAHÇESİNDE KRİZ GEÇİRDİLER

Sadece birkaç dakika ile sınava geç kalan 20’ye yakın öğrenciden bazı öğrenciler kendilerine hakim olamayarak okul bahçesinde kriz geçirdi. Baygınlık geçiren öğrenciler 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Sınavın başlaması nedeniyle Güvenlik güçleri öğrencilere okul bahçesinden dışarıya çıkardı.

 

 

About admin

Check Also

Nurten Öğretmen, Başarısıyla Umutlarımızı Perçinledi

Samsun’a bağlı Ayvacık ilçesinde bulunan Ayvacık Anaokulu Müdürü Nurten Akkuş (33), uluslararası bir vakfın düzenlediği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir