• BIST110.059
 • Altın174,736
 • Dolar4,0867
 • Euro5,0024
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 14 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

Oyun Kartuşundan Uyuşturucu Madde Çıkınca Şok Oldu!

Retro video oyunlarından kendine özel koleksiyon oluşturan Julian Turner, bir pazardan iki adet eski NES oyun kartuşlarından satın aldı.
Oyun Kartuşundan Uyuşturucu Madde Çıkınca Şok Oldu!
Oyun Kartuşundan Uyuşturucu Madde Çıkınca Şok Oldu! Oyun Kartuşundan Uyuşturucu Madde Çıkınca Şok Oldu! Oyun Kartuşundan Uyuşturucu Madde Çıkınca Şok Oldu!

Retro video oyunlarından kendine özel koleksiyon oluşturan Julian Turner, bir pazardan iki adet eski NES oyun kartuşlarından satın aldı. 

Durumun farkına eve geldiği zaman varan Julian Turner, parasını ödediği oyun kartuşlarının içerisinden uyuşturucu madde çıkınca değerinin ederinden fazla olduğunu anladı. 

'Rollergames' Piyasada Nadir Bulunuyor

İçerisinden uyuşturucu madde çıkan oyun kartuşlarından biri "Golf" oyunu, diğeri ise "Rollergames" isimli bir oyundu. Julian Turner'in satın aldığı ve Avrupa kopyası olan "Rollergames" oyunu ise özellikle Gürcistan piyasasında çok nadir bulunan oyun kartuşları arasındaydı. Eline geçen fırsatı değerlendirmek isteyen Julian Turner, oyunu derhal satın aldı. 

Eve geldiği zaman satın aldığı iki oyun kartuşunun olması gerekenden biraz daha ağır olduğunu anlayan Julian Turner, ölçüm yaptığı oyun kartuşlarını, elindeki diğer oyun kartuşları ile karşılaştırdı. Karşılaştırmanın ardından yeni aldığı oyun kartuşlarının %50 daha ağır olduğunu tespit etti. Bunun üzerine her iki oyunun da içini açmaya karar verdi. Kartuşların içini açtığında ise her bir oyun kartuşunun içerisinde 2'şer tane olmak üzere toplam 4 poşet uyuşturucu maddeyi görünce şok geçirdi. 

Kartuşlar ile ilgili inceleme yapmak üzere Newnan Polis Departmanı'ndan gelen polisler ise kartuşların piyasaya sürüldüğü tarihte dahil olmak üzere birçok bilgi ile ilgili araştırma yaptı. Elde edilen bulgular ise uyuşturucu maddelerin çok uzun zamandan beri orada bulunduğunu ortaya koydu. 

Başından böyle bir olay geçen Julian Turner, yaptığı araştırma neticesinde yine bir koleksiyoncu tarafından 1985 yılında alınan 'Golf' isimli oyun kartuşunun içerisinden 5000 dolar çıktığı bilgisine ulaştı. 

Oyun kartuşlarından çıkan uyuşturucu maddenin ise 1980'li yıllardaki bir uyuşturucu ticaretinden kalma kalıntılar olduğu düşünülüyor. 


 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

Diğer Haberler