Cumartesi , Temmuz 21 2018

Papazın Taciz Ettiği Kız Evinde Ölü Bulununca Güney Kıbrıs’ta Ortalık Karıştı


Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde 4 yaşından beri 10 yıl boyunca bir kızı taciz eden papaz, yeniden bir göreve getirilince ve tacize uğrayan genç kadın evinde ölü bulununca ülkede ortalık bir anda karıştı. İşte haberin detayı…

Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde 4 yaşından beri kız çocuğuna 10 yıl taciz eden ve sonra da hapis yatıp çıkan papaz, yeniden göreve getirilince ve taciz ettiği kadın evinde ölü bulunca ülkede ortalık bir anda karıştı.

Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde 1993 yılında 4 yaşındayken ailesi tarafından papaza bakımı için bırakılan Elena Franci, 4 yaşından itibaren 10 yıl boyunca papazın cinsel tacizine maruz kaldı. 2011 yılında ise bu taciz olayı ortaya çıkınca papaz hakkında açılan soruşturma sonrasında ismi gizli tutulan papaz cezaevine gönderildi ve 2 yıl yattıktan sonra tahliye oldu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ancak tahliye olan papaz Kilise de en üst kurul olarak adlandırılan Sen Sinod Meclisi’nce yeniden görevine başlatıldı. Geçtiğimiz hafta ise Rum Bağımlıları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşadığı olayları atlatamadığı için tedavi görmekte olan ve bunalımdan çıkabilmek için pek çok ilaç kullanan Elena Franci’nin tedaviye gelmediği fark edildi ve durum polise bildirildi.

Polis ekipleri ise evine gittiği Elana’yı ölü halde buldu. Elena’nın ölü halde bulunması ise Rum Kesimi’nde büyük yankı uyandırırken, papazın yeniden göreve getirilmesiyle ilgili olaraksa soruşturma başlatıldığı belirtildi.   

 

About

Check Also

İsrail, Beşar Esad'ı Öldürmekle Tehdit Etti

Reuters haber ajansı tarafından geçilen son dakika haberine göre İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, İran’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir