Cumartesi , Ağustos 4 2018

Piyangodan Kazandığı Para Hayatını Değiştirdi! Öyle bir Şey Yaptı ki…


Aydın’ın Didim İlçesi’ne bağlı olan Akköy’de yaşayan Hüseyin Evren Milli Piyango’dan 50 bin lira kazandı. Büyük ikramiye çıkmasa da çıkmış kadar sevinen Evren kazandığı para tarım kredi borcunu kapattı. İşte detaylar…

Yılbaşı öncesinde Türkiye’nin hemen hemen her ilinde herkes büyük ikramiyenin çıkacağı umuduyla ya tam bilet ya yarım ya da çeyrek bilet aldı ve bir umut yılbaşı gecesi yapılacak olan çekiliş için beklemeye başladı. Çekiliş yapıldıktan sonra ise talihli vatandaşlar belli miktarda paralar kazandı ve bu kazanan talihlilerden bir tanesi de Aydın’ın Didim İlçesi’ne bağlı olan Akköy’de yaşayan Hüseyin Evren oldu.

50 BİN LİRA KAZANDI

Aldığı çeyrek bilete 50 bin lira çıkan Hüseyin Enver, büyük ikramiyeyi kazanmış kadar mutlu oldu. Zeytin tarlası olan Evren, ağaçlarının bakımı için gübre ve ilaçlar alan ve bu sebeple Tarım Kredi Kooperatifi’nden kredi alan Evren, ilk önce aldığı para ile kredi borcunu ödedi.

Kazandığı parayla kredi borcunu ödeyen Hüseyin Evren, emekli maaşı ile geçindiğini ve parasını zar zor yetirdiğini söyledi. Gübre, ilaç ve mazot gibi giderlere yetişemediği için krediye borçlandığını beliren Evren, çıkan para sayesinde rahatladığını ve kredi borcunu kapattığını söyledi. Çeyrek biletine çıkan para sayesinde bir anda rahatlayan Evren, parasından geriye kalan kısım ile de traktörünün bakımlarını yaptıracağını dile getirdi.

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir