Salı , Temmuz 17 2018

PKK'lı Teröristler, Afrin Operasyonunu Karalamayı Sürdürüyor


PKK/PYD terör örgütüne yakınlığı ile tanınan sosyal medya hesaplarında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin bölgesinde yer alan terör yuvalarına yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nı kınama ve karalama kampanyaları yürütülüyor. Bu karalama kampanyaları ile Suriye’de Esad rejimi tarafından öldürülen çocuk ve siviller, Türk askeri tarafından Afrin bölgesinde öldürülmüş gibi gösteriliyor. 

Sosyal medya hesabı olan Twitter üzerinden paylaşılan bir fotoğraf ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Afrin bölgesinde sivilleri ve çocukları hedef aldığı ileri sürülse de söz konusu fotoğrafın Suriye İnsan Hakları Ağı’nın (SNHR), Esat güçlerince Doğu Guta’da bir pazar alanına düzenlenen saldırıya dair 27 Kasım 2017 tarihli raporunda bulunduğu tespit edildi. Yine Twitter hesabı üzerinden aynı iddia ileri sürülerek cansız çocuk bedenlerine dair yayınlanan fotoğrafında Esad rejimi güçleri tarafından 21 Ağustos 2013 tarihinde Doğu Guta’ya düzenlenen saldırının ardından çekildiği ortaya çıktı. 

Afrin bölgesinde TSK’ya ait olan askeri araçlara YPG tarafından zarar verildiği ileri sürülerek yayınlanan fotoğrafında 30 Eylül 2012 tarihinde çekildiği tespit edildi. Türk Silahlı Kuvvetlerini ve Zeytin Dalı Harekatı’nı karalamaya yönelik sosyal medya ortamında yürütülen kampanyalarda yayınlanan fotoğrafların farklı yer ve zamanlara ait olduğunun ortaya çıkması terör örgütüne yakınlığıyla bilinen sosyal medya hesaplarını zora soktu. 

Terör örgütü taraftarlarınca, İstanbul Photo Awards 2016 yarışmasında birinciliğe hak kazanan fotoğraf, Afrin Bölgesi’nde çekilmiş gibi paylaşılmıştı. 

Ayrıca Ukrayna’da düşürülen Malezya uçağı, terör örgütü taraftarlarınca Türk Silahlı kuvvetlerine ait savaş uçağı olarak gösterilmişti.
 

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir