Pazartesi , Haziran 25 2018

PKK'nın Afrin Protestoları, Alman Esnafını Çıldırttı


Türkiye, son 34 yıl içerisinde PKK terör örgütü ile mücadele ederken 200 milyar dolar maddi kayıp yaşadı. Bu maddi kaybın yanında insan ve enerji kayıpları da var.
    

Türkiye, PKK terör örgütüyle insan, enerji ve maddi olarak bu denli ağır kayıplar vererek mücadelesini sürdürürken PKK terör örgütünü her yönden destekleyen Almanya’da birkaç günden beri süren PKK terör örgütü taraftarlarının gösterilerinden yılan esnaf, şikayetçi olmaktan hiç utanmadı. 
    

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki yüksek tirajlı gazetelerden Express’de yer alan habere göre, PKK terör örgütü taraftarlarınca Köln kentinde düzenlenen gösteriler neticesinde kentte, milyonlarca avroluk zarar meydana geldi. Haberin içeriğinde esnafın en fazla satış yaptığı günün Cumartesi olduğuna değinilerek böyle bir günde PKK terör örgütü taraftarlarınca düzenlenen gösteri yüzünden alışveriş oranında %25 azalma yaşandığına vurgu yapıldı. Hafta sonunda alışveriş hacminde yaşanan bu önemli düşme ise Alman esnafını adeta çıldırttı. 
    

Philipp J. Meckert imzasını taşıyan habere göre, “Almanya’nın Köln kentinde PKK terör örgütü taraftarlarınca Cumartesi günü düzenlenen göster yüzünden müşterilerin dörtte biri alışveriş yapmak için dışarı çıkmayı tercih etmedi. Köln esnafı ve çevre sakinleri tarafından PKK terör örgütü taraftarlarının yaptığı gösterilerin ne kadar devam edeceği sorgulanmaya başladı. Alman halkı, PKK terör örgütü taraftarlarının gösterilerinden rahatsız ve şikayetçi.”        
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir