• BIST117.522
 • Altın161,931
 • Dolar3,7875
 • Euro4,6596
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara 9 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

Prof. Dr. İbiş: Deniz Baykal, Soruları Yazarak Yanıtlıyor

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ankara Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, "Deniz Baykal'ın sağlık durumu her geçen gün iyiye gidiyor. Sorulara yazılı yanıt veriyor." dedi.
Prof. Dr. İbiş: Deniz Baykal, Soruları Yazarak Yanıtlıyor
Prof. Dr. İbiş: Deniz Baykal, Soruları Yazarak Yanıtlıyor Prof. Dr. İbiş: Deniz Baykal, Soruları Yazarak Yanıtlıyor Prof. Dr. İbiş: Deniz Baykal, Soruları Yazarak Yanıtlıyor

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ankara Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, "Deniz Baykal'ın sağlık durumu her geçen gün iyiye gidiyor. Sorulara yazılı yanıt veriyor." dedi. 
    

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, CHP'nin eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumu ile ilgili, "Genel durumu ve yaşamsal bulguları her geçen gün daha iyiye gidiyor. Deniz Baykal, yazabildiği gibi hesap yapabiliyor, ailesini tanıyabiliyor, sesleri de ayırt edebiliyor. Konuşmak için büyük gayret sarf ediyor. Arkadaşlarımız, dudak hareketlerinden bu gayreti çok kolay görebiliyorlar. Duyduklarını daha iyi anladığı gibi anlamlandırabiliyor. Siren seslerini duyduğu zaman bugünkü tarihin 10 Kasım olduğunu, başıyla selamlayarak ifade etmiş." şeklinde konuştu.

Medyanın ve siyaset dünyasının yakından takip ettiği Deniz Baykal'ın sağlık durumu ile ilgili Prof. Dr. İbiş, tedavisinin devam ettiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi'nde doktorlarla beraber gazetecilere açıklamalarda yaptı.

Uyanık Kalma Süresi Uzadı

26 gündür yoğun bakımda tedavisi süren Deniz Baykal'ın genel sağlık durumu ile ilgili ayrıntılı bilgi veren İbiş, şu bilgileri paylaştı:

"Genel sağlık durumu ve yaşamsal bulguları önceye göre çok iyi. El, kol, bacak hareketleri her geçen gün daha belirginleşiyor. Bizi en fazla sevindiren ise bilincinin giderek açılması. Uyanık kalma süresi eskiye göre uzadığı gibi iletişim kurma durumunda da olumlu gelişmeler var. Deniz Baykal, yazarak kendisini ifade edebiliyor, hesaplamaları yapabiliyor, ailesini tanıyabiliyor, sesleri birbirinden ayırt edebiliyor. Konuşma gayretini doktorlarımız, dudak hareketlerinden rahatlıkla anlayabiliyorlar. Duyduklarını anladığı gibi anlamlandırabiliyor. Bu sabah siren seslerini duyduğu zaman tarihin 10 Kasım olduğunu, başıyla selam vererek anlatmış."

Prof. Dr. İbiş, Deniz Baykal'ın sağlığında olumlu gelişmeler olduğunu söyleyerek, herhangi bir komplikasyon gelişmezse gayet iyi devam eden iyileşme sürecinin artacağını söyledi. 
    

Deniz Baykal'ın yoğun bakım ve tedavi sürecinin aylarca devam edebileceğini vurgulayan Prof. Dr. İbiş, sabırlı olunması gerektiğini ifade ederek acil bir gelişme olmazsa Deniz Baykal'ın sağlık durumu ile ilgili bir sonraki açıklamanın haftaya Cuma günü yapılacağını ifade etti.  


 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

Diğer Haberler