Cumartesi , Ağustos 4 2018

Putin ABD'ye Rest Çekti! 755 ABD'li Diplomat Rusya'dan Ayrılacak


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den ABD ile ipleri gerecek açıklama. ABD’ye adeta rest çeken Putin, ülkedeki ABD’li diplomatlarda 755 kişilik bir kısıtlamaya gidileceğini söyledi. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Vesti.ru sitesinde yayınlanan röportajda çok önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle ABD konusuna ağırlık veren Putin, Rusya’da bulunan ABD’li diplomat sayısında 755 kişilik bir kısıtlamaya gidileceğini ve 455’e indirileceğini söyledi. Putin açıklamasında bu adımı ABD’deki Rus diplomatlarla sayıyı eşitlemek için attıklarını da söyledi. 

“BU OLDUKÇA FAZLA”
Putin açıklamasında, Rusya’da yer alan ABD’li diplomat sayısının Diğer olası tedbirlere veya diplomatik kurumların çalışmaları bakımından çok fazla olduğunu ve 755 diplomatın Rusya’da faaliyetlerine son vermesinin gerekeceğini söyledi. 

RUSYA – ABD İLİŞKİLERİ
Röportajında Rusya  – ABD ilişkilerine de değinen Putin, bir süre durumun değişeceğine dair umutlarının olduğunu ve bazı şeylerin iyiye gitmesini beklediklerini belirterek, yakın gelecekte bir değişiklik olmayacağının artık farkına vardıklarını söyledi. Putin açıklamasında hiçbir şeyi yanıtsız bırakmamanın zamanının geldiğine karar verdiğini de dile getirdi. 

KİTLESEL İMHA SİLAHLARININ KISITLANMASI
Rusya ile ABD arasındaki işbirliğinin en önemli alanının Terörle mücadele, Suriye’de işbirliği ve kitlesel imha silahlarının kısıtlanması konuları olduğunu söyleyen Rus lider,  “(ABD) ile işbirliğinin çok önemli alanları var. Kitlesel imha silahlarının kısıtlanması, terörle mücadele konularında ABD ile öncü durumdayız. Son zamanlarda yapılanlara bakılırsa, Suriye’de gerilimi azaltma bölgelerinin oluşturulması, somut bir adım, ortak çalışmalarımızın somut bir sonucu” ifadelerini kullandı. 

 

 

About

Check Also

Tayland’da Mahsur Kalan 12 Çocuk ve Antrenörleri İçin Oksijen Kritik Seviyede

Tayland’da 12 çocuk ve antrenörleri birlikte girdikleri mağarada mahsur kalmış ve ancak 9 gün sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir