Pazartesi , Temmuz 16 2018

Rekabet Kurulu 3 Büyük Operatörüne Soruşturma Başlattı


Rekabet Kurulu tarafından 3 büyük GSM şirketi Turkcell, Vodafone ve Avea hakkında soruşturma başlatıldı. 

Rekabet Kurulu resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yaparak, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. Soruşturmanın bu 3 büyük GSM firmasının toplu kısa mesaj ihalelerinde kısa mesaj sonlandırma ücretlerinin altında teklifler vererek rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiası ile başlatıldığı da açıklamada yer aldı. 

ÖN ARAŞTIRMA KARARA BAĞLANDI

Rekabet Kurulu, tarafından bu iddia için yapılan ön araştırmada, toplanan bilgi ve belgelere 3 Temmuz 2017 tarihli toplantıda müzakere edildi. Bulguları yeterli bulan Rekabet Kurulu, 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespit edilmesi için 17-20/313-M sayı ile Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Ülkemizde bu 3 büyük GSM şirketinden Turkcell’in 36,6 milyon, Vodafone’un 22,8 milyon, Avea’nın ise 18,7 milyon abonesi var. 

 

About

Check Also

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dolar’ın Yükselişini Yorumladı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Batman’da düzenlediği basın toplantısında ekonomi ile ilgili vatandaşların kapalı endişeleri verdiklerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir