Pazartesi , Haziran 25 2018

Reza Zarrab’ın İddialarına Davutoğlu’ndan Yanıt Gecikmedi! “FETÖ’cülüğün Bir Başka Türü”


ABD’de tutuklu bulunan ve yargılanması devam eden Reza Zarrab, Ahmet Davutoğlu Başbakan iken kendisinden güvence istediğini ancak bu güvencenin verilmediğini iddia etmişti. Davutoğlu ise bu iddialara cevap verdi ve böyle bir şeyin olmadığını belirtti. İşte detaylar….

ABD’de tutuklu bulunan ve savcı ile anlaşarak “sanık” iken “tanık” olan Reza Zarrab, Türkiye aleyhinde pek çok ağır iddialarda bulunmuş ve verdiği ifadelerinde bu iddialarına devam etmişti. Bir diğer iddiası ise dönemin Başbakan’ı Ahmet Davutoğlu hakkındaydı. Davutoğlu Başbakan ile kendisinden güvence istediğini söyleyen Reza Zarrab, bunun kabul edilmediğini belirti.

FETÖ’CÜLÜĞÜN BİR BAŞKA TÜRÜDÜR

Zarrab’ın bu iddiaları sonrasında ise Ahmet Davutoğlu’nun ofisinden bir yazılı açıklama geldi ve bu iddiaların tamamen asılsız olduğu belirtildi. Art niyetli kişilerin Ahmet Davutoğlu’nun itibarına zarar vermek istediğinin belirtildiği yazıda bu iddiaların tamamen hayal ürünü olduğu da belirtildi. 
Yapılan yazılı açıklamada, Ahmet Davutoğlu’nun 17-25 Aralık operasyonunda ve 15 Temmuz darbe girişiminde ortaya koyduğu görüşü herkesin bildiği belirtildi ve Zarrab davasının FETÖ’cülüğün bir başka türü olduğu belirtildi.

Açıklamada, Sayın Davutoğlu’nun 17/25 Aralık’taki darbe girişimine karşı tavrı da, bu konulardaki ilkesel tutumu da dün nasılsa bugün de öyledir ve aziz milletimizin malumudur. Daha önce hain FETÖ’nün itibar suikastlarının ve kumpaslarının sonuçları ortada iken aynı yöntemlerle siyasi, ekonomik operasyonlar yapılması FETÖ’cülüğün başka bir türüdür ve bu operasyonlara karşı herkesin dikkat etmesi büyük önem arz etmektedir.” denildi.
 
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir