Çarşamba , Temmuz 18 2018

Rıdvan Dilmen’den Bahçeli’ye: “Kimse Özür Beklemesin”


Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Deniz Gezmiş’e benzettiğini dile getirmişti. Dilmen, bu açıklamalarına tepki gösteren Bahçeli’ye bir yanıt verdi ve özür dilemeyeceğini söyledi. İşte detaylar…

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına konuk olmuş ve burada yaptığı açıklamalar çok fazla konuşulmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özellikle Filistin için verdiği mücadeleden ötürü kendisini Deniz Gezmiş’e benzettiğini söylemişti bu açıklamalara ise çok sayıda tepki gelmişti ve bu tepkilerden birisi de MHP lideri Bahçeli’den gelmişti. 

BAHÇELİ’YE YANIT VERDİ

Rıdvan Dilmen ise Devlet Bahçeli’nin kendisi hakkında açıklamalarına yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yalakalık yapmadığını söyleyen Dilmen, “MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamasını okudum. Özellikle son birkaç yıldır ülkemiz zor dönemden geçiyor. Partisinin bölünmesini göze almak pahasına vatansever duruşuna saygı duyduğum Sayın Bahçeli’nin açıklamasında; Sayın Cumhurbaşkanımızı bir teröriste benzettiğimi belirtip, aynı metin içerisinde benim Sayın Cumhurbaşkanımıza yalakalık yaptığımı düşünmesini anlamış değilim!” dedi. 

Kendisin özür dilenecek bir şey yapmadığını söyleyen Rıdvan Dilmen, sözlerinin cımbızla çekildiğini ve hedef tahtasına konduğunu söyledi. Dilmen, “Ben ne şeytanım, ne de yalakayım, 15 Ağustos 1962’de Nazilli’de doğmuş onurlu bir Türk vatandaşıyım. Benim dün akşam söylediklerimin altını üstünü çıkarıp, cımbızla çekilmiş cümlelerle beni suçlayıp, halkın önüne atmasını anlamış değilim! Yıllar önce Deniz Gezmiş’ in Filistin konusundaki mücadelesini, Sayın Cumhurbaşkanımızın İslam Ülkeleri adına büyük bir lider olarak siyasi platformdaki Filistin mücadelesine benzetmişimdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın; kapitalist, emperyalist, “egemen güçlere”, Amerika’ya, İsrail’e baş kaldırıp cesaretle mücadele ettiğini bilecek kadar okur yazarım. Benden kimse özür beklemesin, özür dilenecek bir davranışta bulunmadığım yayının tamamı izlediğinde anlaşılacaktır.” ifadelerini kullandı.
 

About

Check Also

Spor Toto 1. Ligde 34 Haftanın Özeti

Spor Toto 1. Lig 2017-2018 sezonu tek maç haricinde sona erdi. Spor Toto 1. Lig …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir