Cumartesi , Ağustos 4 2018

Riyad'ın Füze Misillemesinde Kadınlar ve Çocuklar Can Verdi


Yemen’in Şii milis grubu Husiler tarafından Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a füze fırlatılmıştı. Bu füze ise var olan savaşın şiddetini daha da artırdı. 
    

Bu füzenin fırlatılmasından sadece saatler sonra Suudilerin öncülüğündeki koalisyon tarafından Yemen’de İran tarafından desteklenen isyancıların yaşadıkları bölgelere hava saldırıları gerçekleştirilerek misilleme yapıldı. Bu misillemede Yemen’in ortasında yer alan Şebve kentindeki bir evin bombalanması neticesinde en az 14 kişi hayatını kaybetti. Yerel kaynaklar tarafından da bu bilgi doğrulanırken Vadi Har bölgesinde yer alan evde yaşamını yitirenlerin birçoğu kadın ve çocuklardan oluşuyor. 
    

Şebve kentinde İran’ın desteklediği Husiler ile Abdurrabbu hükümetine bağlı olan güçler arasındaki çatışma günlerdir sürüyor. İran destekli Husiler ise özellikle Beyhan ilçesinde tutunmak için gayret sarf ediyor. 
    

Geçen ay ise İran destekli Husiler tarafından Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a fırlatılan füze, uluslararası havalimanı civarına düşmüştü. Husiler tarafından Riyad’a fırlatılan füzenin ardından Ortadoğu bölgesinin ezeli düşmanları İran ve Suudi Arabistan, birbirlerine savaş tehditleri savurmuştu.     
 

About

Check Also

Tayland’da Mahsur Kalan 12 Çocuk ve Antrenörleri İçin Oksijen Kritik Seviyede

Tayland’da 12 çocuk ve antrenörleri birlikte girdikleri mağarada mahsur kalmış ve ancak 9 gün sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir