Perşembe , Ağustos 9 2018

Rus Turistler Türkleri Davet Ediyor


İki ülke arasında esen sıcak rüzgarlar turizmi oldukça pozitif yönde etkiledi. Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği Başkanı Sergey Şpilko, Türk vatandaşlarına uygulanan vize şartının kaldırılmasını istedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Başkan Recep Tayyip Erdoğan arasındaki olumlu hava turizm sektörünü de memnun etti. Rus turistler yaz tatilini geçirecekleri ülkeler arasına Türkiye’yi de ekledi. Türk otelleri Rus turistleri ile dolup taşarken Türk turizmciler yaşadıkları bu hareketlilikten oldukça memnun kaldı.

RUS TURİZMCİLERDE TÜRKLERİ AĞIRLAMAK İSTİYOR

Rus turizmcilerde yaşanan bu olumlu havadan yararlanıp Türk vatandaşlarını Rusya’da görmek istediklerini belirtti. Rus turizmcilerin bu fikrine destek olarak Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği Başkanı Sergey Şpilko, Türk vatandaşlarına uygulanan vize şartının kaldırılması gerektiğini dile getirdi. Şpilko, “Ben Rusya ile Türkiye arasındaki vizesiz rejimin iki taraflı olmasına çok istekli olan Rus endüstrisinin menfaatleri açısından söylüyorum. Biz vizelerin kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

RUSYA’DA TÜRK TURİST SAYISI ARTACAK

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği Başkanı Sergey Şpilko vize şartının kaldırılmasıyla Türk vatandaşlarının Rusya’yı daha çok tercih edeceklerini ve Türkiye’den gelen turist sayısının ikiye katlanacağına vurgu yaptı. Şpilko, “Bence, bir yıl içinde bu sayı, 2017 yılındaki gibi 120 bin değil, yaklaşık olarak 350-400 bin turist olabilir. Gerçi, vize rejimi varken bile Türkiye’den ülkemize gelenlerin sayısı, umarım artacak ve bir yılda 200 bin turisti aşacak. İleride vize rejiminin kaldırılması, 1-2 yıl içinde Türkiye’nin Rusya’ya en çok turist gönderen beş ülkeden biri konumuna geri dönmesine katkıda bulunacak. Sözleriyle konuyla ilgili düşüncesini ifade etti.

About admin

Check Also

Hamileyken Terk Edilen Genç Kızın İçinden Adeta Canavar ÇıktıHamileyken Terk Edilen Genç Kızın İçinden Adeta Canavar Çıktı

Rusya’da Aldığı sevgilisi tarafından Başka Bir Kadın Uğruna terk edilen genç kız yanına aldığı arkadaşlarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir