Cuma , Haziran 22 2018

Rus ve Rejim Uçakları Tarafından Vurulan İdlib, Kan Gölü


Rusya ve Esed/Hamaney rejimi tarafından Halep’in tarihinde görülmemiş bir yıkım gerçekleştirilirken şimdide radara İdlib girdi. Neredeyse günlük olarak bombalanan İdlib kentinde sivil kayıp sayısı her geçen gün artıyor. Pazar günü İdlib’in güneyinde yer alan Serakib, Maarretinuman, Kefrenbil ilçelerine ve Kefer Amin bölgesine düzenlenen 100’ü aşkın bombardımanda 14 sivil yaşamını yitirirken, yaklaşık 30 sivilde yaralandı. İdlib Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) Müdürü Mustafa Hac Yusuf tarafından yapılan açıklamada sivil kayıplar arasında çocuklarında olduğu belirtildi. 
    

Patates Pazarı Bombalandı
    

29 Ocak 2018 tarihinde Suriye’nin Serakib ilçesinde yer alan patates pazarına düzenlenen bombardıman neticesinde 11 sivil yaşamını yitirirken, 13 sivil ise yaralandı. Yine aynı tarihte Serakib ilçesinde bulunan hastanenin giriş bölümüne hava saldırısı düzenlenmiş ve saldırı neticesinde 1 kişi yaşamını yitirirken, aralarında gazetecilerinde olduğunun belirtildiği 3 kişi yaralandı. 
    

Beyaz Baretliler Müdürü Yusuf, Serakib ilçesinde patates pazarına düzenlenen saldırı neticesinde yaralanan ve hastaneye kaldırılanlarla ilgili bilgi almak için hastanede bulunan iki gazetecinin, hastanenin giriş bölümüne düzenlenen saldırıda yaralandığını belirtti. 
    

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi, son 1,5 aydır Rus ve rejim uçakları tarafından yoğun hava bombardımanına uğruyor.        

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir