Cumartesi , Ağustos 4 2018

Rüştü Reçber Galatasaray’ı Uyardı! “Galibiyet Yanıltmasın”


Yayıncı kuruluşta Galatasaray-Göztepe mücadelesini değerlendiren Rüştü Reçber, Göztepe’nin ikinci yarı geriye yaslanmasından dolayı Galatasaray’ın daha çok pozisyon bulduğunu ve bu galibiyetin sarı kırmızılıları yanıltmaması gerektiğini söyledi. İşte detaylar…

Süper Lig’in 17. haftasında Türk Telekom Arena’da Galatasaray ile Göztepe karşı karşıya geldi. Mücadeleyi ise 1-0 geriye düşmesine rağmen Galatasaray Rodrigues, Yasin ve Maicon’un attığı goller ile 3-1 kazandı. Maçın ardından ise beIN Sports’ta mücadeleyi değerlendiren Rüştü Reçber, ilk 15 dakika Galatasaray’ın etkisiz kaldığını ve Göztepe’nin rakip sahada oynadığını söyledi. İkinci yarıda ise Göztepe’nin geri çekilmesi sayesinde Galatasaray’ın kanatları ve göbeği daha iyi kullandığını belirtti. Maçta ise en etkili oynayan oyuncunun gol atamamasına rağmen Gomis olduğunu söyledi.

GALİBİYET YANILTMASIN 

Gomis’in ileri uçta mücadeleye ağırlığını koyduğunu söyleyen Rüştü Reçber, attığı paslar ile ve oyunu açmasında çok etkili olduğunu söyledi. Göztepe’nin ikinci yarıda geriye fazla yaslanması sonucu Galatasaray’ın ataklarının sıklaştığını belirten Reçber, her takımın bu anlayışta çıkmayacağı için alınan galibiyetin Galatasaray’ı yanıltmaması gerektiğini söyledi.

Daha zorlu deplasman maçlarının olacağını ve her takımın aynı anlayışla sahaya çıkmayacağını da sözlerine ekleyen Rüştü  Reçber, “Göztepe’de Tamer Tuna’nın açıklamaları vardı. Tabi ki Galatasaray’a saygı duyarsınız ama çok fazla çekilirseniz ikinci devredeki gibi yaslanırsanız Galatasaray istediği şekilde pozisyona girdi. Bu galibiyet Galatasaray’ı yanıltmasın. Daha zorlu maçlar ve deplasmanlara gidecek. Bu anlayışta bir rakibi karşıda bulamayabilir.” ifadelerini kullandı.
 

About

Check Also

Koşarak Kilo Verilir Mi?

Koşma fonksiyonu Aslında 4 milyon yıl önce antik çağlardaki Atalarımız tarafından kazanıldı. Onların temel amacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir