Pazartesi , Haziran 25 2018

Rusya'dan, NATO'ya İlginç S-400 Yanıtı


Türkiye’nin, Rusya’dan S-400 füze savunma sistemleri sevk etmesine tepki gösteren NATO’ya, Rusya’dan ilginç bir yanıt geldi. 
    

Rusya Uluslararası Güvenlik Uzmanı Igor Nikolayçuk, Türkiye’nin, Rusya’dan S-400 füze savunma sistemleri almasının NATO’da yarattığı rahatsızlıkla ilgili “Türkiye istediği takdirde Marslılardan dahi silah satın alabilir.” değerlendirmesini yaptı. 
    

Rusya Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Kirill Logvinov ise S-400 füze sevkiyatının yalnız Moskova ile Ankara’yı ilgilendirdiğini söyledi. Berlin Güvenlik Konferansı’nda gazetecilere açıklamalarda bulunan Logvinov, “Rusya ile Türkiye arasında gerçekleşen S-400 füze savunma sistemi sevkiyatıyla ilgili herhangi bir tarafın rahatsızlığını dikkate alacak ve her açıklamaya yanıt verecek olursak… Bu husus, Rusya ile Türkiye arasındadır.” dedi. 
    

NATO Askeri Komitesi Başkanı Çek General Petr Pavel’de, “Türkiye, Rusya’dan S-400 füze savunma sistemleri satın almaya karar vermişse bunu kabul etmekten başka seçeneğimiz yoktur. Türkiye’nin, bu hususlarla ilgili istişareye hazır olduğunu bildiğimiz halde bazı problemler yüzünden Türkiye ilişkileri bozmaya gerek var mı? Böyle bir karar çok mantıksız olur.” şeklinde açıklamalarda bulundu.         
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir