Cumartesi , Ağustos 4 2018

Saadet Partisi Lideri: Ülke Suni Gündemlerle Oyalanıyor


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisi tarafından Balgat Eğitim Merkezi’nde tertip edilen İl Başkanları ve İl Müfettişleri toplantısında açıklamalarda bulundu. 
    

Karamollaoğlu, “Ülkemiz, suni gündemlerle oyalanıyor. Çözümü çok basit olan bazı sıkıntılar ısrarla gerginlik noktasına taşınarak gündemde tutulmak için çaba sarf ediliyor. Bu çabalar ise son demine gelmiş olan iktidarın, tutunma gayretlerinden başka bir şey değildir. Ülkemizdeki en önemli sıkıntı ise kutuplaşma ve kamplaşmadır.” dedi. 
    

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Kanun Hükmünde Kararnameye dair eleştirilerde bulunan Karamollaoğlu, “15 Temmuz darbe girişimi esnasında yapılan icraatlardan dolayı mağdur olan sivil vatandaşlar varsa ya da olma ihtimali varsa, sonuçta milletin direndiği bir darbe girişimi gerçekleşmiş ve yerine göre mala zarar verme olayları yaşanmış olabilir. Bunlardan ötürü sivil vatandaşların elbette ceza almaması gerekir. Ancak bu karar, sadece o gece yaşananları kapsamıyor. İleriki dönemlerde de yaşanabilecek bu tip olaylar içinde aynı muafiyet tanınıyor. Böyle bir karar alınması ise ülkenin, iktidar tarafından artık yönetilemediğinin açık kanıtıdır.” şeklinde konuştu. 
    

2018 yılı içerisinde seçimlerin yapılabileceği kanaatinde olduğunu belirten Karamollaoğlu, “Seçim olduğu takdirde iktidar el değiştirecektir. 2018 yılında var gücümüzle seçim için çalışacağız. Bu hususta teşkilatlarımız büyük bir gayret sarf etmektedir. Bu gayretlerimiz neticesinde seçimde en güzel neticeyi alacağımıza inanıyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.      
 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir