Cumartesi , Temmuz 21 2018

Saadet Partisi’nden Abdullah Gül Açıklaması! “Bir Aday Çıkaracağız…”


Ankara’da medya temsilcileri ile buluşan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, 2019’da ki Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin sürpriz bir çıkış yaptı ve Abdullah Gül’ün partilerinden aday gösterilmesinin şuan erken olduğunu dile getirdi. İşte detaylar…

Ankara’da medya temsilcileri ile buluşan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ilk önce yeni çıkartılan KHK hakkına konuştu. Son günlerde gündemi oldukça meşgul eden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Abdullah Gül’ü karşı karşıya getiren KHK için iki tarafın da kendi fikirlerini söylediğini ve “Ben buna ‘bir bardak suda fırtına koparmak’ derim. Hadise o kadar basit. Sonuçta iki taraf da aynı fikirleri söylüyor. Eğer eski bir Cumhurbaşkanı kendisinin bağlı olduğu bir siyasi parti kanun çıkardığında endişesini yerine getirmişse, ’bir tereddüt var’ dediyse bunu hainlikle itham etmek, ona karşı bir kampanya başlatmak yanlış olur” dedi.

ABDULLAH GÜL AÇIKLAMASI 

2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için kendi adaylarını çıkaracaklarını ve ittifak için daha çok erken olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, bu seçimde cepheleşmeye karşı olduklarını söyledi. Kendilerinin de bir aday çıkartacağını ve seçimi kazanacak bir aday çıkaracaklarını söyleyen Karamollaoğlu, Abdullah Gül’ün aday gösterileceği iddialarına da yanıt verdi ve bunun için henüz erken olduğunu belirtti. Karamollaoğlu, çıkaracakları adayın kim olursa olsun siyasi kadroları içerisinde değerlendireceklerini de söyledi ve kamuoyunda nasıl karşılık bulacağı yönünde de çalışma yapacaklarını da belirtti.  
 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir