Pazartesi , Haziran 25 2018

Saadet Partisi’nden Flaş Açıklama! “İttifak Teklifi Geldi”


Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop ile görüştükten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için kendilerine ittifak teklifinin geldiğini söyledi. İşte detaylar…

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop ile bir araya geldi. Bu görüşmenin ardından ise basın mensuplarına açıklamalara bulundu ve gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Görüşmede Türkiye’nin sorunlarını konuştuklarını belirten Karamollaoğlu, ittifak konusunda da konuştuklarını ancak şu an için seçim zamanı olmadığını ve bu sebeple de ittifakın gündemlerinde olmadığını dile getirdi. Ayrıca da uyum yasası konusunda fikirlerini de Şentop’a aktardıklarını belirtti. 

İTTİFAK TEKLİFİ GELDİ

İhtiyaç duyulması durumunda yeniden Şentop ile bir araya gelebileceklerini belirten Karamollaoğlu, medyada bir ittifak havası oluştuğunu ancak şu an için AK Parti ile MHP ittifakından başka bir ittifakın kendileri açısından gündemde olmadığını belirtti. Kendilerinin partileri markajda tuttuğunu ve diğer partilerin de kendilerini markada tuttuğunu söyleyen Karamollaoğlu, birbirleri ile görüşmelere karşılıklı dostça gittiklerini söyledi.
Kendilerinin görüşme yapmayacağı bir parti olmadığını ve herkesle görüşebileceklerini belirten Karamollaoğlu, kendilerine ittifak için bir teklif gelip gelmediği konusunda sorulan soruya da cevap verdi ve “Elbette geldi, bu resmen de iletilmiş oldu ama ‘Bizim şu anda ittifak konusu gündemimizde değil’ dedik.” ifadelerine yer verdi.

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir