Pazartesi , Temmuz 16 2018

Saadet Partisi’nden Şok Eden Diktatörlük Çıkışı


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yeni çıkartılan KHK’ya tepki gösterdi ve eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e de sahip çıkarak ona yapılan eleştirilere çok sert bir cevap verdi. İşte haberin detayı…

Siyaset gündeminde son günlerde oldukça hararetli bir dönem yaşanıyor! İstanbul’un Fatih İlçesi’nde yapılan Saadet Partisi’nin 6. Olağan Kongresi’ne katılan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, burada partililerine seslendi ve siyaset gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yeni çıkartılan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye eleştirilerde bulunan Karamollaoğlu, içerisinde 15-16 Temmuz ile ilgili olarak kurulan cümlenin tereddüt yarattığını ve bundan faydalananların kötü şeyler yapabileceğini söyledi. 

BU USUL DİKTATÖRLÜKLE YÖNETİLEN ÜLKELERDE VAR

696 sayılı KHK’ya ilişin eleştirilerinin ardından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de bu konudaki fikirlerinin önemli olduğunu ve onun da bu KHK’dan tereddüt duyduğunu söyleyen Karamollaoğlu, Abdullah Gül’ün yaptığı eleştiriye ise verilen tepkilere çok sert bir eleştiride bulundu ve diktatörlük çıkışında bulundu. Karamollaoğlu,  “Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül çıktı, böyle bir tereddüt var, şu da düzeltilsin’ gibi bir açıklama yapınca yer yerinden oynadı. Hainlikten başladılar… Nereden aldınız bu usulü, metodu. Bu usul ve metot Avrupa’da da yok ki. Bu usul sadece diktatörlükle yönetilen ülkelerde var. Oralarda fikir ve fikrin kıymeti yok. Sadece bir kişinin söylediği söz herkes ona itibar edecek, bunun dışında kimsenin sözüne itibar edilmeyecek O zaman doğruyu bulamazsınız ve bu ülkelerde kalkınma olmaz” dedi. 
 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir