Cumartesi , Ağustos 4 2018

Sadece Beşiktaş


Beşiktaş-Fenerbahçe arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçı bir futbol karşılaşması olmanın ötesine geçti. Çünkü haksızlığa uğradığını düşünen Beşiktaş, bu haksızlığa bir değil, birkaç cezayı göze alarak direndi.

Fenerbahçe’nin, olayların kendi kontrolleri dışında meydana geldiğini iddia ederek kendini savunması ise tirajı komik bir olaydır. En başta karşılaşmanın ev sahibi olan Fenerbahçe’nin, stat içerisinde meydana gelen hiçbir olaydan kendini soyutlama hakkı yoktur. Stat içerisindeki güvenliğin sorumluluğu Fenerbahçe’ye aittir. Bu sorumluluğu yerine getiremeyen Fenerbahçe’nin hükmen mağlup sayılarak cezasını çekmesi gerekirken, bilet Beşiktaş’a kesildi.

Masa başında dilim dilim doğrandığının farkında olan Beşiktaş ise her şeyi göze alarak haklı tepkisini ortaya koyup dik duruş sergilemiş ve dik duruşundan taviz vermeyerek taraftarının gönlünde bir kez daha taht kurmuştur.
Fenerbahçe’yi haklı çıkaran TFF, bundan sonra yaşanacak stat olaylarına resmen davetiye çıkarmıştır. Çünkü TFF tarafından Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ile ilgili verilen karar emsal teşkil etmiştir. 

TFF, bundan sonra statlarda çıkabilecek olaylar nedeniyle ev sahibi takımı nasıl hükmen mağlup sayacak?

Şayet ki sayarsa Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ile ilgili aldığı karar, Fenerbahçe’ye özgü olmayacak mı? 

TFF tarafından alınan bu utanç verici karara dünyanın başka hiçbir ülkesinde rastlayamazsınız. Bu karar ile Türk futbolu büyük bir yara almıştır. Tarih, TFF’nin bu ayıbını hiçbir zaman affetmeyecektir.

Bu maçın kazananı Fenerbahçe değil, Beşiktaş olmuştur. Çünkü dünya, Fenerbahçe’yi değil, uğradığı haksızlık karşısında dik duruşundan asla taviz vermeyen Beşiktaş’ı konuşuyor.

Beşiktaş taraftarı bu akşam takımının yanında duruyorsa, Fenerbahçe taraftarı hariç diğer tüm taraftarların gönlünde bu akşam sadece Beşiktaş varsa yolu doğru olan Beşiktaş’tır. 
 

About Şener Koştu

Check Also

Yetimhanedeki Çiçekler

Yetimhaneler, çoğu bebek yaşta terk edilen çiçeklerin dünyası.   Dünyadan ve insanlardan habersiz, herkesi kendisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir