Cumartesi , Ağustos 4 2018

Saffet Sancaklı “4 Büyükler 2. Lig’e Düşmeli”


MHP’li milletvekili Saffet Sancaklı, Mali Fair Play konusunda kulüplerin hayli kötü durumda olduğunu söyledi ve bu yüzden de 4 büyüklerin 2. Lig’e düşmesi gerektiğini söyledi. İşte detaylar…

Saffet Sancaklı’dan olay sözler! Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili Saffet Sancaklı, Meclis’te gündeme dair açıklamalarda bulundu ve kulüpleri açıdan değerlendirdi. Özellikle Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor gibi büyük takımların mali durumlarının çok kötü olduğunu söyledi ve bu yüzden bu takımların 2. Lig’e düşmesi gerektiğini belirtti. Sancaklı, “Şu anda Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor dahil 2. Lig’e düşmesi lazım, mali fair play’den dolayı. Avrupa’da 6. ligiz para olarak. En son ihalede, biliyorsunuz, yıllık 600 milyon dolar sadece yayın geliri var ama şu anda takımların 2. Lig’e düşmesi lazım bu mali verilerden dolayı.” ifadelerine yer verdi. 

KULÜPLERİN MALİ YAPISI ORTADA

Futbol Kulüpleri Yasası çıktığında kulüp yöneticilerinin borçlardan sorumlu olacağını belirten Saffet Sancaklı, kulüplerin mali yapısının ortada olduğunu söyledi ve “7 yıldır bekleyen Futbol Kulüpleri Yasası’nın geçmesi halinde kulüp yöneticilerinin borçlardan sorumlu olacak. O zaman bakalım bu borçlar olacak mı? Bu kulüpleri yönetirken böyle babalarının çiftliği gibi mi yönetecekler? Hepsi holding patronu, holdingleri almış başını gidiyor, kulüplerin mali yapısı ortada. Kötü bir haberim var size, çok yakında büyükleri bile Süper Lig’de seyredemeyebiliriz.” dedi.
 

About

Check Also

Koşarak Kilo Verilir Mi?

Koşma fonksiyonu Aslında 4 milyon yıl önce antik çağlardaki Atalarımız tarafından kazanıldı. Onların temel amacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir