Cumartesi , Ağustos 4 2018

Sağlık Bakanlığı 36 Bin Personel Alacak


Sağlık Bakanlığına 2018 yılı içerisinde alınacak 36 bin personel ile ilgili detaylı bilgiler Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından açıklandı. Böylelikle Sağlık Bakanlığının, herkes tarafından merak edilen hangi branşlara alım yapacağı hususu açığa kavuştu. 
    

Sağlık Bakanlığı tarafından hangi branşlara personel alımı yapılacağı hususu atama bekleyen sağlıkçılar tarafından yakından takip ediliyordu. 2018 yılı merkezi yönetim bütçe görüşmelerinde söz alan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından yapılan açıklamalara göre Sağlık Bakanlığına 2018 yılı içerisinde 36 bin personel alımı yapılacak. Sağlık Bakanlığının bu açıklaması, atama bekleyen sağlıkçıları heyecanlandırdı. 
    

TBMM Genel Kurulunda Sağlık Bakanlığı 2018 yılı bütçe görüşmelerinde söz alan Sağlık Bakanı Demircan, 2018 yılı içerisinde yapılacak personel alımı ile ilgili 9 bin doktor ile 27 bin ebe ve hemşire alımı yapılacağını açıkladı. 
    

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 yılı içerisinde alınması planlanan 36 bin personel, doktor, ebe ve hemşirelerden oluşacak. Sağlık Bakanı Demircan, diğer pozisyonlar için yapılacak personel alımları ile ilgili bilgi vermedi. 
    

2018 yılı içerisinde atama bekleyen sağlıkçılar arasında tekniker, acil tıp teknisyeni, optisyen, tıbbi sekreterlik yer alıyor. KPSS sınavından 80 puan ve üzeri puan alan sağlıkçılar, personel alımlarının adil kontenjan dağılımı ile yapılmasını ve atama bekleyen 450 bin sağlıkçının unutulmayarak taleplerinin karşılanmasını istiyor.     
 

About

Check Also

Bu Besinler Çocukların Beyin Gelişimini Destekliyor

Beslenme alışkanlıkları,  genetik faktörler ve çevresel faktörler beyin gelişimini etkiler.  Kısacası beyin gelişimi beynin fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir