Pazartesi , Temmuz 16 2018

Sağlık Bakanlığı Canan Karatay’a Tepki Gösterdi! “Aşıyı Reddetmek Fevkalade Sakıncalıdır”


Grip aşısının gereksiz olduğu yönünde açıklamalarda bulunan Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’a, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tepki gösterdi ve aşıyı reddetmenin fevkalade sakıncalı olduğunu dile getirdi. İşte detaylar…

Her söylediği olay yaratan ve sağlık açısından önemli bilgiler sunan Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, geçtiğimiz günlerde aşı hakkında açıklamalarda bulunmuş ve çocuklar için vurulan aşıların yanı sıra grip aşılarının çok tehlikeli olduğunu dile getirmişti. 

Grip aşısının içerisinde bulunan alüminyumun Alzheimer yaptığını belirten Canan Karatay, bu yüzden tehlikeli olduğunu ve gereksiz olduğunu dile getirmişti. Grip aşısı vurulmak yerine D vitamini almanın daha önemli olduğunu söyleyen Karatay,  “Aşıların içinde alüminyum var. Alüminyum Alzheimer nedenidir. Aşı vurulmaya gerek yok. Bunun yerine D vitamini kullanımı çok önemlidir” demişti. 

FEVKALADE SAKINCALIDIR

Grip aşısı hakkında bu yönde açıklamalarda bulunan Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’a ise Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından bir cevap geldi ve Demircan, Karatay’ın açıklamalarına tepki gösterdi. Aşıyı içinde alüminyum var diye reddetmenin oldukça sakıncalı olduğunu dile getiren Sağlık Bakanı Ahmet Demircan,  “Aşının etkisini artırmak için bir miktar alüminyum kullanılır ama bu alüminyum Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) kabul ettiği düzeyde, sürekli izlenen, etkileri takip edilen bir miktardır. Alüminyum gerekçe gösterilerek aşıyı reddetmek fevkalade sakıncalıdır” ifadelerini kullandı. 
    

About

Check Also

Çocuklarınız Yemek Seçiyorsa Dikkat!

Ailelerin çocukları ile ilgili en sık yaşadığı sorunlardan biri olan yeme bozuklukları hakkında Psikolog Doktor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir