Cumartesi , Ağustos 4 2018

Sağlık Personeline, Maliye Bakanından Müjde! Yıpranma Payı mı Geliyor?


Maliye Bakanı Naci Ağbal, yıpranma ve özlük haklarına dair Sağlık Bakanlığı personeli hakkında geçmişte çalışmalar yürütüldüğünü ve bu hususla ilgili yeni bir adım atılabileceğini tahmin ettiğini söyledi. 
    

TBMM Genel Kurul Salonunda Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının ikinci bölümü üzerinde milletvekillerinin sorularını cevaplandıran Maliye Bakanı Naci Ağbal, yöneltilen bir soru ile ilgili 2018 yılı bütçe kanununda belirlenen açıktan atama kontenjanları dikkate alınarak Sağlık Bakanlığının personel taleplerinin değerlendirileceğini söyledi. İki bakanlığın bu hususla ilgili çalışması gerektiğini belirten Maliye Bakanı Ağbal, 2018 yılı bütçe kanunu görüşmeleri üzerinde halen çalışıldığını hatırlattı.  

Maliye Bakanı Naci Ağbal, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Sağlık Bakanlığında görev yapan personele dair yıpranma ve özlük hakları ile ilgili Sağlık Bakanlığı ile beraber geçmişte yürütülen çalışmalar oldu. Ekonomi yönetimi ve Bakanlar Kurulunda da bu hususun değerlendirilmesinin ardından bir adım atılacağını düşünüyorum. 
    

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından yalnız Sağlık Bakanlığı ile ilgili değil, tüm kurumlara personel alımı yapılırken ilk aşamada güvenlik soruşturmalarının yapılması gerektiğini hükümet olarak daima önemsedik. Yoğun talepten dolayı da bu soruşturmalar biraz vakit alabiliyor.”
  
 

About

Check Also

Bu Besinler Çocukların Beyin Gelişimini Destekliyor

Beslenme alışkanlıkları,  genetik faktörler ve çevresel faktörler beyin gelişimini etkiler.  Kısacası beyin gelişimi beynin fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir