1 Mayıs Türkiye koronavirüs tablosu: Vaka ve ölüm sayılarında büyük düşüş

Sağlık Bakanlığı 1 Mayıs Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. Yapılan açıklamada vaka ve ölüm sayılarındaki büyük düşüş dikkatlerden kaçmadı.

1 Mayıs Türkiye koronavirüs tablosu: Vaka ve ölüm sayılarında büyük düşüş

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın resmi sosyal medya hesaplarından 1 Mayıs Türkiye koronavirüs tablosu açıklandı. Yapılan açıklamaya göre bugün Türkiye genelinde 41 bin 431 yeni test yapıldı. Yapılan testlerle birlikte pozitif olarak tespit edilen vaka sayısı 2 bin 188 oldu. Tablodaki büyük düşüş dikkatlerden kaçmazken ölüm oranlarında düşüş göze çarptı.

84 kişi hayatını kaybetti

banner32
Türkiye'de bugün virüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 84 oldu. Bugün yaşanan ölümler ile birlikte toplam bölüm sayısı ise 3258 olarak gerçekleşti. Ayrıca şu anda yoğun bakımda tedavi gören 1480 hasta bulunurken bu hastalardan 818’i entübe durumda.

İyileşen hasta sayısı 4 bin 922

Coronavirüs vakalarında iyileşme de devam ediyor. Bugün iyileşerek hastanelerden taburcu olan hasta sayısı 4922 olarak açıklandı. Toplam iyileşen hasta sayısı ise 53808 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada son 24 saatte iyileşen hasta sayısının yeni tanı konan hasta sayısının 2,25 katı olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@