Araştırmalar koronavirüs Temmuz ayına kadar kontrol altına alınamaz diyor

Yeni tip koronavirüse yakalananların sayısı dünyada 2 milyona yaklaşırken salgının ne zaman kontrol altına alınacağı herkes tarafından merak ediliyor. Hong Kong'da bir araştırma ekibi koronavirüs ile ilgili yeni bulgulara ulaşırken salgının Temmuz'a kadar kontrol altına alınmasının imkansız olduğunu söylüyor.

Araştırmalar koronavirüs Temmuz ayına kadar kontrol altına alınamaz diyor

Koronavirüs salgını dünya genelinde etkili olmaya devam ederken şu anda 2 milyona yaklaşan kişi sayısına ulaştı. Hong Kong'da koronavirüs hastalarının akciğer dokusu ile yapılan bir araştırma sonucunda yeni tip virüsün Sars’tan 3 kat daha fazla patojen ürettiğini ortaya çıkardı. Araştırmayı yürüten doktorlardan biri ise yaptığı açıklamada salgının Temmuz'a kadar kontrol altına alınmasının imkansız olduğunu söyledi.

banner32
Akciğer dokularının alındığı araştırmanın sonuçları South China Morning Post'ta Yayınlanırken Hong Kong Üniversitesi ilk defa koronavirüs hastalarının akciğer zarının incelenmesi üzerine araştırma yaptı. 6 yeni tip koronavirüs hastası araştırma için akciğer dokularının bir bölümünün alınmasına izin verdi.

48 saat içerisinde 100'e yakın kez türeyebiliyor

Yapılan araştırma sonucunda koronavirüsün 48 saat içinde 100'e yakın kez türeyebileceği ortaya çıktı. Daha önce dünya genelinde büyük ölümlere neden olan sars virüsü için bu sayı 48 saat içerisinde yaklaşık 10 ila 20 arasında idi.  Aynı zamanda koronavirüsün Sars virüsünden daha yavaş bağışıklık ve solunum yanıtlarına neden olduğu da tespit edildi notta

Bağışıklığı düşürüp ürüyor

Araştırmayı yürüten doktorlardan Dr. Jasper Chan Fokwoo, Corona virüsün tıpkı bir Ninja gibi olduğunu belirtirken bağışıklığı düşürdüğünü ve bu sayede vücut içerisinde ürediğini dile getirdi. Bilim insanları düşük şiddette semptom ya da görülmeyen semptomların birisin kontrol edilmesini zorlaştırdığını belirtirken bu nedenle dünyada tedbirlerin devam etmesi gerektiğini söyledi. Aynı zamanda araştırmayı yürüten bilim insanlarından biri ise yaptığı açıklamada virüsün Temmuz ayına kadar kontrol altına alınmasının imkansız olduğunu dile getirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@