Atatürk Havalimanı’na yapılacak pandemi hastanesinin en önemli özelliği ne? Bakan Koca açıkladı

İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe askeri havaalanına yapılacak olan pandemi hastanelerinin inşalarını incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Atatürk Havalimanı’na inşa edilen hastanenin her odasının yoğun bakıma dönüştürülebileceğini ifade etti.

SAĞLIK 18.04.2020, 17:07 18.04.2020, 17:13 Sema Topbaş
Atatürk Havalimanı’na yapılacak pandemi hastanesinin en önemli özelliği ne? Bakan Koca açıkladı

İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe askeri havaalanına yapılacak olan pandemi hastanelerinin inşalarını incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Atatürk Havalimanı’na inşa edilen hastanenin her odasının yoğun bakıma dönüştürülebileceğini ifade etti. Atatürk Havalimanı’na yapılan hastanenin en önemli özelliğinin her odasının yoğun bakıma dönüştürülebilecek olması olduğunu söyleyen Bakan Koca, incelemelerde bulunduğu inşaat alanında çekilen fotoğrafları da sosyal medya hesabından paylaştı.

‘Salgın, Deprem ve Afet Hastanemiz Hızla İnşa Ediliyor’

banner32
Öte yandan hizmete sunulacak bir diğer hastane olan Sancaktepe’de inşa edilen hastanenin örnek odasına da ziyarette bulunan Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Sancaktepe’de salgın, deprem ve afet hastanesinin inşa edildiğini ve bu hastanenin 432’si yoğun bakım olmak üzere toplam 1008 yataktan oluşan çok amaçlı hastane olma özelliğiyle birlikte her türlü ihtiyaç halinde tam kapasite olarak halka hizmet vereceğini ifade etti. Bakan Koca, Türkiye sağlık sistemiyle dünyada fark yaratmaya devam edecek notunu da paylaşımına ekledi.

Her Odası Yoğun Bakıma Dönüştürülebilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Atatürk Havalimanı’nda inşası devam eden hastane içinde önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul’un her iki yakası ile afete hazır hale getirildiğini belirten Bakan, Yeşilköy’de inşa edilmekte olan çok amaçlı hastanenin de salgın, deprem ve her türlü afette çok güçlü bir sağlık alt yapısı oluşturacağını ve bu hastanenin her odasının yoğun bakıma dönüştürülebileceğini ifade etti. 


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@