Ateş Kara koronavirüse karşı avantajlı ve dezavantajlı olan kan gruplarını paylaştı

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla koronavirüse daha kolay yakalanan ve koronavirüse karşı daha avantajlı olan kan gruplarını paylaştı.

SAĞLIK 08.07.2020, 10:46 Sinem Ramazanoğlu
Ateş Kara koronavirüse karşı avantajlı ve dezavantajlı olan kan gruplarını paylaştı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile ilgili Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara’dan bir paylaşım geldi. Ateş, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda koronavirüse daha kolay yakalanan ve koronavirüse karşı daha avantajlı olan kan gruplarını paylaştı.

Kan gruplarının koronavirüsle ilişkisine değindi

banner32
Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgınıyla ilgili Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara’dan bir paylaşım geldi. Dr. Kara yapmış olduğu paylaşımda, kan gruplarının koronavirüsle ilişkisine değinerek, A kan grubundakilerin diğer kan gruplarına göre koronavirüse daha kolay yakalandığını, 0 kan grubundakilerin ise koronavirüse karşı daha avantajlı olduklarını belirten bir paylaşımda bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaştı

Kan gruplarının koronavirüsle olan ilişkisini belirten Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda,"A kan grubu olanlar, çok az olmakla birlikte diğer kan gruplarına sahip olanlara göre daha kolay COVID-19 olurken 0 kan grubu olanlar da az oranda da olsa avantajlılar ve biraz korunuyorlar. Korunmanın esası mesafe, maske ve el yıkama, lütfen dikkat" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@