Doktor Selçuk Köse Hastasından Koronavirüs Kaptı

İstanbul Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi'nde görevli olan Doktor Selçuk Köse, koronavirüse yakalanarak yoğun bakımda tedavi altına alındı. Selçuk Köse’nin virüsü hastasından kapattığı öğrenildi.

SAĞLIK 26.03.2020, 11:40 Melek Eren
Doktor Selçuk Köse Hastasından Koronavirüs Kaptı

Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi'nde görevli Doktor Selçuk Köse, yeni tip corona virüs nedeniyle yoğun bakımda tedavi altına alındı. NTV de yer alan habere göre Köse'ye virüsün hastasından bulaştığı iddia edildi.

Yoğun Bakımda Tedavi Görüyor

Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi'nde göğüs cerrahı olarak görev yapan Doktor Selçuk Köse, yeni tip coronavirüsü hastalığı nedeniyle yoğun bakımda tedavi altında. Arkadaşları ve ailesi kimse için bir ilacın bulunması çağrısında bulunmuştu. Çağrı'nın ardından virüs tedavisinde etkili olduğu iddia edilen 'Favipiravir' isimli bir ilaç kullanılmaya başlandı.

İlaca Olumlu Tepki Verdi

Milliyet gazetesini açıklama yapan Köse'nin eski eşi Filiz Gültekin, Türkiye'ye getirilen ilk parti Favipiravir’in yoğun bakımda tedavi altında olan köşeye de verildiğini belirterek Selçuk Köse'nin insanlara faydalı olmaya çalıştığını, kanser hastalarının göğüs sorunlarını gidermek için yoğun mesai harcadığın, mesailerin ardından konserler vererek organ bağışını desteklediğini belirtti. Selçuk Köse'nin yaptığı iyiliklerin karşılığını aldığını belirten Gültekin, ilacı olumlu tepki vermesini Sevindirici olduğunu dile getirdi.

Virüs Hastasından mı Bulaştı

NTV'de yayınlanan haberde Köse'nin virüsü bir hastasından kaptığı bu şekilde hastalandı öne sürüldü.

Yorumlar (1)
ayhan mert 4 ay önce
geçmiş olsun sağlık çalışanlarını yardımcı olun lütfen evde kalarak çok büyük yardımda bulunabilirsiniz lütfen evde kalın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@