DSÖ'nün ilk kez yaptığı corona açıklaması dünyayı şok etti

Küresel bir salgın haline dönüşen koronavirüs pandemisinin büyük bir hızla yayılmayı sürdürdüğünü ifade eden Dünya Sağlık Örgütü Genel Sekreteri Tedros Adhanom Ghebreyesus, bu salgının etkisinin onlarca yıl sürebileceğini söyledi.

SAĞLIK 23.06.2020, 12:45 23.06.2020, 12:56 Şener Koştu
DSÖ'nün ilk kez yaptığı corona açıklaması dünyayı şok etti

Dubaili yetkililerce düzenlenen sanal sağlık forumunda açıklamalarda bulunan Dünya Sağlık Örgütü Genel Sekreteri Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünyanın karşı karşıya olduğu asıl tehdidin virüs değil, 'küresel birlik ve liderlik eksikliği' olduğunu dile getirdi.  

Bölünmüş Bir Dünya İle Pandemi Yenilemez

Bölünmüş bir dünya ile bu pandeminin üstesinden gelinemeyeceğini ifade eden Ghebreyesus, "Pandeminin politik bir sorun haline getirilmesi salgının daha da hızlanmasına neden oldu. Hepimiz, kendimizi güvende hissedene kadar hiçbirimiz güvende olmayacağız." dedi. 

Salgının Etkisi Onlarca Yıl Sürecek

banner32
Salgının büyük bir hızla yayıldığını söyleyen DSÖ Genel Sekreteri Ghebreyesus, "Bu salgının bir sağlık krizinden daha fazlası olduğunun farkındayız. Bu bir ekonomik kriz, bir sosyal kriz ve dünyanın bir çok ülkesinde siyasi kriz. İnsanlar, bu salgının etkilerini onlarca yıl hissedecek." şeklinde konuştu.  

En Yüksek Vaka 21 Haziran Tarihinde

Dünya Sağlık Örgütü, dünya genelinde en yüksek vaka sayısının 21 Haziran tarihinde tespit edildiğini açıkladı. 21 Haziran tarihinde dünya genelinde toplamda 183 bin 20 vaka tespit edildi. Dünya genelindeki vaka sayısı 9 milyonu aşarken, hayatını kaybedenlerin sayısı 471 bin 197 kişiye ulaştı.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@