İstanbul'da acil servisler doldu taştı

İstanbul'da uzun zamandan beri mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı kış aylarının en önemli hastalıklarından biri olan grip salgınlarının artış göstermesine yol açtı. Yaşanan bu salgınlar nedeniyle İstanbul'da bulunan hastanelerin acil servisleri doldu taştı.

İstanbul'da acil servisler doldu taştı

İstanbul'da son günlerde yaşanan grip salgınları nedeniyle acil servislerde aşırı derece yoğunluk yaşanıyor. Grip ve soğuk algınlığı şikayeti ile çok sayıda kişi acil servislere başvuru yaparken Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yaşanan yoğunluk dün gece gazeteciler tarafından görüntülendi.

Sağlık personelleri bile hasta oldu

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Dr. Özgür Çevim, hastanelerin acil servislerinde yaşanan yoğunlukla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede Aralık ayında 19 derece sıcaklıkların görüldüğünü bu nedenle de insanların nasıl giyineceğini bilmediği ve hastalıklara davetiye çıkardığını dile getirdi. Soğuk havalarda pamuklu kıyafetler giymek gerektiğini ve terlemeye karşı önlem almak gerektiğini söyleyen Çevim, mümkünse sık sık kıyafetlerin değiştirilmesi gerektiğini de dile getirdi.

Acil servisler hasta kabul etmiyor

İstanbul'da hastanelerin acil servislerinde o kadar büyük yoğunluk yaşanıyor ki acil servisler artık Hasta kabul edemeyecek duruma geldi. Özellikle büyük ilçelerde bulunan hastanelerin acil servislerinde daha da yoğun bir kalabalık görünüyor. Hastalar muayene olmak için uzun süre boyunca beklemek zorunda kalabiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@