Koroavirüsün insan vücudunda ilerleyişi adım adım görüntülendi

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili ABD’de yapılan bir araştırmada virüsün insan vücudundaki ilerleyişi bir bir görüntülendi.

SAĞLIK 21.03.2020, 19:37 21.03.2020, 20:00 Sema Topbaş
Koroavirüsün insan vücudunda ilerleyişi adım adım görüntülendi

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili ABD’de yapılan bir araştırmada virüsün insan vücudundaki ilerleyişi bir bir görüntülendi. İnsan sağlığını doğrudan etkileyen yeni tip koronavirüsün insan hücrelerindeki ilerleyişinin görüntülendiği araştırma oldukça dikkat çekti. Peki, tüm dünyayı etkisi altına alan ve hayatı durma noktasına getiren bu virüs hücrelerde nasıl ilerliyor? İşte detaylar…

ABD’de Yapılan Araştırmada Virüsün Hücrelerde Nasıl İlerlediği Görüntülendi

ABD’de yapılan bir araştırmada koronavirüs salgınının insan hücrelerinde yayılma görüntüleri kaydedildi. ABD’li bir hastadan alınan Covid-19’la enfekte olan hücrelerin laboratuvar ortamında çoğaltıldığı ve en net görüntüleri ile kaydedildiği öğrenildi. 

Virüs Sağlıklı Hücrelerden Ayrılmak İçin Renklendirildi

Koronavirüsü inceleyen medikal görselleştirme uzmanları virüsü diğer sağlıklı hücrelerden ayırmak için renklendirdi. Yapılan araştırmada, koronavirüsün insan hücrelerinde yarattığı tahribat görüntülendi. Elektron mikroskobu kullanılarak yapılan araştırmada koronavürüse neden olan hata araştırıldı. Tarama sonucunda alt resimde koronavirüse neden olan yuvarlak sarı nesneler gösteriliyor.
Diğer görüntüde ise virüs partiküllerine adını veren dış kenardaki sivri uçlar açıkça gösteriliyor.

Koroavirüsün insan vücudunda ilerleyişi adım adım görüntülendi

banner32
Diğer görüntüde ise virüs partiküllerine adını veren dış kenardaki sivri uçlar açıkça gösteriliyor. Altta yer alan resimlerde araştırma sonucunda koronsvirüsün insan vücudundaki ilerleyişi sırasıyla gösterilmiştir.

Koroavirüsün insan vücudunda ilerleyişi adım adım görüntülendi2

Koroavirüsün insan vücudunda ilerleyişi adım adım görüntülendi3

Koroavirüsün insan vücudunda ilerleyişi adım adım görüntülendi4

Koroavirüsün insan vücudunda ilerleyişi adım adım görüntülendi5

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@