Pastil kullanımı koronavirüsün akciğerlere inmesini engeller mi?

Doç. Dr. Engin Celep, doğru bitkisel pastillerin kullanılması durumunda koronavirüsün boğazdan akciğerlere inmeden etkisiz hale getirilebileceğini belirtirken içerisinde şeker bulunmayan doğru bitkilerden yapılmış pastillerin virüsün boğazdan akciğere inmeden engellenmesine yardımcı olduğunu dile getirdi.

Pastil kullanımı koronavirüsün akciğerlere inmesini engeller mi?

Henüz koronavirüse karşı etkili bir tedavi bulunmadığı için koruyucu önlemler almak virüs kapmamak için dikkatli davranmak büyük önem taşıyor. Koronavirüsüne karşı en önemli önleyici tedbir bağışıklık sistemini güçlü tutmak aynı zamanda izole olmak. Son günlerde koronavirüse karşı bitkilerinde kullanılması gündeme geldi. Kaliteli bitkisel ürünlerin doğru şekilde kullanılması koronavirüsün olumsuz etkilerinin önüne geçerken aynı zamanda bulaşıcılık oranını da en az seviyeye indiriyor. Koronavirüs, güçlü bir bağışıklık sistemi olması durumunda hastaları daha hafif şekilde etkilerken bağışıklık sistemi güçlü olmayan hastalarda ise daha tehlikeli hale gelebiliyor.

Koronavirüse karşı pastil kullanmak doğru mu?

banner32
Polifenol adı verilen bir madde bitkilerde bulunuyor ve virüsü mücadelede büyük bir önem taşıyor. Virüslerin yayılmasını önleyen maddenin nar kabuğunda bulunduğu belirtilirken aynı zamanda zencefil ve zerdeçal, adaçayı gibi polifenolik bakımından zengin olan bitkiler de koronavirüse karşı önleyici tedbir olarak kullanılabiliyor. Bu durumda da pastil kullanmak koronavirüse karşı çözüm olur mu sorusu gündeme geliyor.

Boğazdan aşağıya inmesini engelleyebilir

Doç. Dr. Engin Celep, konu hakkında yaptığı açıklamada pastil kullanımının doğru bitkilerden üretilen pastil kullanıldığı sürece koronavirüsün boğazdan akciğerlere inmesini engelleyebileceğini söyledi. Ancak kullanılan pastilin şekersiz ve doğru bitkilerden üretilmiş olması gerektiğine dikkat çeken Celep, kullanımda dikkatli olmak gerektiğini dile getirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@